ציפורן חודרנית ומוגלה: איך ציפורן חודרנית הופכת מוגלתית?

אף אחד לא היה רוצה לגלות כי הוא סובל ממצב של ציפורן חודרנית עם מוגלה. מדובר ללא ספק על אחת הבעיות הנפוצות והכואבות ביותר, שיכולה להשבית לחלוטין כל אדם, בכל גיל ובכל מצב בריאותי. חשוב להבין כי ציפורן חודרנית עלולה להופיע במגוון רחב של מצבים שונים, החל מספורטאים שמפעילים המון לחץ על כפות הרגליים שלהם, כמו למשל כדורגלנים, בלרינות וכדומה, ועד לאנשים שגוזרים את הציפורניים שלהם בצורה עקומה. בכל מקרה, יש צורך לפנות לאיש מקצוע שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם זיהוי של ציפורן חודרנית מוגלתית, ברמה הגבוהה ביותר. אנו בקליניקה של אלי לב מתמחים בפדיקור רפואי ונהנים מלא מעט עשורים של וותק וניסיון בתחום. אנו מספקים אבחון וטיפול בציפורניים חודרניות לצד טיפולים נוספים לכפות הרגליים.

ציפורן חודרנית מוגלתית – מה חשוב לדעת בתחום?

קודם כל, יש להבין כי ציפורן חודרנית הינו מצב שבו הציפורן בכף הרגל או בכף היד גדלה לתוך הבשר הצמוד לציפורן. מדובר על תופעה כואבת במיוחד, שעלולה לגרום ללא מעט אי נוחות ומגבלות תנועה. ציפורן חודרנית עלולה להופיע בכל גיל, מאחר והיא קשורה לא פעם לגזירה לא נכונה של הציפורניים. לא מעט ילדים סובלים מהתופעה, מאחר וגזירה לא מדויקת של הציפורן גורמת לחוד שלה לצמוח ישירות לתוך הבשר. כתוצאה מכך, הגוף רואה בציפורן עצם זר, דבר שגורם להתפתחות של דלקת מקומית. אנשים שאינם מטפלים בבעיה מוקדם ככל הניתן, עלולים לסבול מהתפתחות של ציפורן חודרנית ומוגלה ביחד, דבר שלא פעם מוביל לנטילה של אנטיביוטיקה, לצורך הפסקת הדלקת ואף לניתוחים כירורגיים, במקרים קיצוניים יותר.

ציפורן חודרנית ומוגלה

ציפורן חודרנית עם מוגלה

ציפורן חודרנית עם מוגלה – הטיפול היעיל ביותר

אחד הטיפולים היעילים ביותר במצב של ציפורן חודרנית מוגלתית, כולל הוצאה של שני מילימטרים של הציפורן, אשר חדרו לתוך הבשר החי. מדובר על טיפול שאורך כחמש דקות בלבד והוא אינו פוגע כלל במראה הכללי של כף הרגל. כדאי לציין כי בעקבות הטיפול נוצרת הקלה משמעותית ברמת הכאב, דבר שיכול ללא ספק לשפר את איכות החיים של המטופל. מעבר לכך, כדאי לציין כי מדובר על טיפול שמספק פתרון לטווח הארוך, מאחר והוא מונע מהציפורן לחזור לצמוח לתוך הבשר, בהתאם למסלול הצמיחה הרגיל שלה. חשוב כמובן להמשיך לטפל בציפורן החודרנית, על מנת לוודא כי מסלול הצמיחה שלה תקין ואינו סוטה מדרך הישר. כדאי לדעת כי טיפול מקביל אצל כירורג נחשב לכואב יותר, מאחר והכירורג עוקר את כל הציפורן או חלק ממנה, תוך כדי שימוש בהרדמה מקומית. אך העקירה אינה מספקת פתרון לטווח הארוך, מאחר והציפורן תחזור לצמוח במסלול הצמיחה הקודם שלה, ללא הכוונה מתאימה.

אנו בקליניקה של לב מדיקל לב פדיקור נשמח לספק לכם זיהוי של ציפורן חודרנית מוגלתית לצד טיפול אישי, מקצועי ומוצלח ביותר. אנו מספקים אחריות מלאה לטיפולים שלנו ונשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

אם התעניינתם בציפורן חודרנית עם מוגלה, אולי יעניין אתכם גם:

שתפו