ציפורן חודרנית

  לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת ייעוץ השאירו פרטים ונחזור אלייך בהקדם

  או חייגו 077-9972774

  טיפול בציפורן חודרנית: הטיפול של לב מדיקל – עושים סוף לכל ציפורן חודרנית

  הוצאת שני המילימטרים של הציפורן שחדרו לבשר בלבד.

  משך הטיפול בציפורן חודרנית:  5 דקות ללא כאב וללא פגיעה במראה הרגל.

  התוצאה המיידית: פתרון מיידי לבעיית הדלקת והקלה משמעותית בכאב.

  טיפול בציפורניים חודרניות שמבטיח פתרון לטווח ארוך: כדי להבטיח שהציפורן לא תחזור למסלול הצמיחה שיצרה, יש ללוות את צמיחת הציפורן במספר פגישות בכדי להעלותה על “דרך המלך”.

  אלי לב, בועז לב וצוות העובדים במרכז, הם בעלי ניסיון של כ-50 שנה בתחום, ומאחוריהם אלפי סיפורי הצלחה.

  צוות המרכז מציע פתרונות מוכחים ומתחייב ל-100% הצלחה בטיפול.

  מהי ציפורן חודרנית וכיצד היא נגרמת?

  ציפורניים חודרניות היא תופעה בה צומחת הציפורן בכף הרגל או היד לתוך מצע הציפורן. תופעה זו מלווה לרוב בכאב והיא יכולה להתחיל מגיל צעיר בעיקר בגלל גזירה לא נכונה של הציפורן ובשל סיבות נוספות.

  גזירת הציפורניים בצורה לא נכונה יוצרת משולש שהחוד שלו צומח לתוך הבשר. צמיחה זו המלווה בכאב ובחוסר נוחות מתפרשת ע”י הגוף כחדירה של גוף זר ובכך מביאה להתפתחותה של דלקת.

   

  ציפורן חודרנית

   

   

  מדוע מוטב להימנע משיטות טיפול אחרות, כגון כירורג, כאשר מדובר על טיפול בציפורן חודרנית קשה?

  רבים מהסובלים מתסמיני ציפורן חודרנית באצבע ביד או באצבעות הרגליים, פונים לרופא המפנה אותם לכירורג. הכירורג נותן 2 זריקות הרדמה באצבע (הליך כואב) ושולף את הציפורן בשלמותה או חצי ממנה.

  הסיבה לטיפול זה היא העובדה שאין לו את הניסיון והכלים להסיר רק את 2 המ”מ ה”בעייתיים” שחדרו לבשר.

  עקירת הציפורן בשלמותה אומנם מעניקה פתרון זמני (אך כואב) לבעיה, אך היא אינה נותנת מענה לטווח ארוך.

  בנוסף קיים גם סיכון של 90% שעקירת ציפורן חודרנית מוגלתית ע”י הכירורג תיפגע בשורש הגדילה של הציפורן והציפורן החדשה תגדל עבה ופטרייתית. כאשר זה קורה, הנזק הוא בלתי הפיך.

   

  מהי ציפורן חודרנית?

  מדובר בתופעה מוכרת במהלכה חודרת הציפורן אל תוך העור שסביבה, עקב גדילה לא נכונה של מבנה הציפורן. התופעה נפוצה בעיקר בציפורן הגדולה של כף הרגל, הבוהן. עם זאת, ציפורן חודרנית יכולה להתפתח גם בציפורניים אחרות בכף הרגל.
  הציפורן קשה הרבה יותר מהעור, ובמקרים בהם היא צומחת בכיוונים לא נכונים היא עלולה לחדור את רקמות העור בקלות ואף לחדור לשכבות הבשר.
  ציפורן חודרנית עשויה להופיע בכל גיל, והנתונים מלמדים על אחוז גבוה למדי (כ-60%) מסך המחלימים אצלם היא תחזור בשנית. מכאן גם ניתן להסיק כי חלק מהגורמים להתפתחות של ציפורן חודרנית מגיעים על רקע גנטי, או במילים אחרות – אצל חלק מהאוכלוסיה, הנטייה הטבעית של הציפורניים היא לצמוח באופן לא תקין.

  מהם הגורמים לתופעה?

  קיימים מספר גורמים מרכזיים להופעה של ציפורניים חודרניות בכף הרגל:
  - גזירה לא נכונה של הציפורן. לרבים יש נטייה לגזור את ציפורן הבוהן בצורה עמוק מדי, דבר שיכול לגרום לה לצמוח עקום או להיכנס פנימה אל תוך העור. גם גזירה בקו שאינו מעוגל (גזירה לא נכונה שיוצרת מעין "משולש") יכולה לגרום לציפורן חודרנית.
  - מכה / טראומה פיסית. במידה והבוהן סופגת מכה פתאומית, הציפורן עשויה להישבר או להיסדק וכתוצאה מכך לשנות את המבנה שלה ואת צמיחתה באופן תקין. את התופעה הזו ניתן למצוא, למשל, אצל עובדים שספגו מכה בבוהן (עקב נפילה של משקל כבד על הרגל לדוגמא), לא טיפלו בזמן במקרה וסבלו בהמשך מציפורן חודרנית.
  - לחץ קבוע על הציפורן: נעילה של נעליים לא נוחות ביומיום או ביצוע פעילות גופנית עם נעליים לוחצות מדי לוחצים את הציפורן כלפי פנים ועשויים לגרום לה לחדור לעור.
  - גורמים גנטיים – כאמור, לאנשים מסוימים יש נטייה לסבול יותר מציפורן חודרנית, כי הציפורן שלהם צומחת באופן לא תקין באופן טבעי.

  מלבד הגורמים הללו, חשוב לציין גם תופעות של פטרת ציפורניים והזעת יתר שעשויים לרכך את מבנה הציפורן ולגרום להופעה של ציפורן חודרנית. כל הגורמים הללו מובילים לכך שהציפורן חודרת לתוך העור והבשר, הגוף מזהה אותה בתור גורם זר ומביא להתפתחות של תהליך דלקתי.

  מהם התסמינים המרכזיים של ציפורן חודרנית?

  הגוף מזהה את הציפורן שחודרת לעור ולבשר כגורם זר וגורם להתפתחות של דלקת בכף הרגל, זיהום והפרשות מוגלתיות. ללא טיפול מתאים ואבחון מוקדם הדלקת עשויה להתפשט לאזורים נחרבים יותר ולגרום נזק חמור הרבה יותר.
  מלבד תסמיני הדלקת, ציפורן חודרנית כרוכה בכאבים מתמשכים בכף הרגל, בעיקר בעת הפעלת לחץ על כף הרגל.
  כמו כן, לרוב יופיע אודם מקומי, האזור יהיה רגיש מאוד למגע והציפורן תהפוך נוקשה יותר מהרגיל.

  כיצד ניתן למנוע את התופעה?

  - יש להקפיד לגזור את הציפורניים בכף הרגל (במיוחד את הבוהן) בצורה ישרה. גזירה "עגולה" של הציפורן תגרום להשארת מרחב צמיחה רב ויגדיל את הסיכוי שהיא תצמח לתוך העור.
  - עדיף לגזור את הציפורניים כשהן רכות לאחר המקלחת, וכמובן שלא לגזור אותן עמוק מדי לתוך הבשר.
  - הקפידו על נעילת נעליים נוחות ורחבות לעבודה ולמטרות היומיום. כמו כן, בעת פעילות גופנית מומלץ לבחור בנעל עם מבנה אורטופדי שתתאים למבנה כף הרגל שלכם, המאפשרת לה להיות מאווררת ולא לספוג חבטות בעת ביצוע הפעילות הגופנית.

  עדיף שלא לנעול נעלי עקב, או כל סוג נעליים אחר שמפעיל לחץ ממושך על הבוהן.
  - יש להקפיד על אוורור של הרגל ולשמור על סביבה יבשה ככל שניתן, על מנת למנוע פטרת ציפורניים, הזעת יתר והתפתחות סדקים בציפורן.

  מהו הטיפול הטבעי המקובל לציפורן חודרנית?

  הוצאה של חוד הציפורן (2 מ"מ בלבד מהציפורן שחדרה) בתהליך מהיר ולא פולשני. הטיפול מסייע בהקלה משמעותית של הכאבים, ובהתאוששות מהירה מתסמיני הדלקת והאודם סביב האצבע הפצועה.
  במקביל להוצאת הציפורן, יש להמשיך להגיע למעקב טיפולים ובמידת הצורך להיעזר בטיפולים טבעיים אחרים דוגמת פדיקור רפואי, שימוש בקרמים לריכוך האיזור ועוד.

  מהם היתרונות והחסרונות של הליך כירורגי לטיפול בציפורן?

  על אף שרבים מופנים על ידי הרופא המטפל להוצאה של הציפורן החודרנית באמצעות ניתוח, לא תמיד התוצאות של התהליך יהיו מיטיבות. הניתוח אכן מסייע בהעלמה מהירה מאוד של הכאב ושל האדמומיות, אך בטווח הארוך ייתכן והציפורן החודרנית תחזור להופיע.
  במקרים אחרים, עקב התהליך הפולשני, יחד עם הוצאת הציפורן עלול להיפגע גם שורש הציפורן. דבר זה עלול לגרום נזק עתידי ולהשפיע על הגדילה התקנית של הציפורן.

   

  שתפו
  Call Now Buttonלבירורים נוספים - צרו קשר