פטרת ציפורניים נחשבת לאחד הזיהומים המוכרים והנפוצים ביותר, הפוגעים ב- 37% מכלל האוכלוסייה. כל אחד עלול להידבק בפטרת הציפורניים, כתוצאה מאי הקפדה על היגיינה, חוסר באוורור מספק של כפות הרגליים או הליכה יחפה בבריכות שחייה ומקלחות משותפות. חיילים רבים סובלים מהתופעה, מאחר ורבים מהם נאלצים לשהות תקופות ארוכות בשטח, ללא שום יכולת להסיר את הנעליים ולהחליף גרביים. כתוצאה מכך, כפות הרגליים סובלות מסביבה לחה, המאפשרת את שגשוג הפטרת. כמו כן, נשים רבות נדבקות בפטרת הציפורניים כתוצאה מטיפולי מניקור ופדיקור לא מספיק מקצועיים, מאחר וחוסר חיטוי מספק של המכשור עלול לגרום להדבקה המונית של הלקוחות.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם אבחון פטרת ציפורניים בצורה המקיפה ביותר, על מנת להתאים עבורכם את תוכנית הטיפול היעילה ביותר. אנו מציעים את הטיפול המהיר והאיכותי ביותר, הכולל שילוב של משחה ייעודית לצד שימוש בלייזר לפטרת ציפורניים.

דרכי אבחון פטרת ציפורניים 

אבחון פטרת ציפורניים – כיצד לעשות זאת נכון?

קודם כל, כדאי לדעת כי פטרת הציפורניים מתפתחת לרוב בקצב איטי, לכן מי ששם לב לתסמינים השונים, יכול לפתור את הבעיה בצורה המהירה והיעילה ביותר. לרוב הסימנים הראשוניים יהיו נזקים חיצוניים לציפורניים, הכוללים גוון עכור יותר, המשתנה לאיטו לגוון צהבהב יותר. בשלבים המתקדמים של הפטרת, הציפורן תסבול מריקבון ולא ניתן יהיה להתעלם מהנראות שלה. מעבר לכך, ככל שעובר הזמן והפטרת ממשיכה להתפשט לתוך הציפורניים, הן מתנתקות מהעור שנמצא מתחתיהן ולמעשה נותרות תלויות. חשוב להבדיל בין שני סוגים עיקריים של פטרת הציפורניים, מאחר ופטרת ציפורניים פאסיבית נגרמת כתוצאה מלחץ מתמיד על הציפורן. הפטרת מתפתחת בעיקר כתוצאה מבעיטה חוזרת ונשנית בכדור, נעילה של נעליים קטנות ולוחצות וכדומה. פטרת מסוג זה אינה חיידקית ולכן היא אינה מדבקת. לעומת זאת, פטרת חיידקית נגרמת כתוצאה מזיהום פטרייתי, אשר מתפשט בציפורן ומדביק בהדרגה את כל הציפורניים. מדובר בפטרת מדבקת, המאופיינת לרוב גם בפטרת העור, הגורמת לעור אדום, מתקלף ומגרד מסביב לציפורן.

פטרת הציפורניים – טיפול 

ניתן היום למצוא סוגים שונים של טיפולים בפטרת הציפורניים, כאשר לרוב רופאי העור נוהגים לרשום משחה או לק ייעודי. אך חשוב לדעת כי הדרך היעילה ביותר להיפטר מהפטרת אחת ולתמיד, היא באמצעות שילוב בין משחה לפטרת לבין טיפולי לייזר. כמו כן, במקרים מסוימים הרופא רושם למטופל כדור אנטי פטרייתי, שאמור להשמיד את הפטרייה באופן מערכתי. מעבר לכך, ניתן להשתמש בתרופות סבתא שונות, החל מטבילת הרגליים בחומץ ועד למריחת שמן עץ התה על האזור הנגוע. בכל מקרה, מומלץ להגיע לאיש מקצוע לצורך אבחון מדויק ומקצועי של פטרת הציפורניים, על מנת להבטיח לעצמכם טיפול בפטריות ברגליים, שיהיה היעיל ביותר עבורכם.

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם דרכי אבחון מקצועיות ואמינות לפטרת הציפורניים, לצד טיפול מותאם אישית. למידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר.

שתפו