פטרייה ברגליים היא נחלתם שם רבים מאיתנו, כאשר ההערכות השונות מדברות על כך שרבע מהאוכלוסייה, אחד מכל ארבעה אנשים, עלול להתמודד עם פטרת ברגליים בשלב כזה או אחר של החיים.

פטרת ציפורניים המופיעה תחילה בציפורני כף הרגל, היא למעשה זיהום פטרייתי הניזון מחלבון בשם קרטין המצוי בגופנו ומהווה את המרכיב העיקרי של הציפורן האנושית.

לשם כך נצטרך לעשות טיפול בפטריות ברגליים.

טיפול בפטריות ברגליים – מדוע הוא הכרחי?

פטרייה המתפתחת לאיטה על גבי הציפורן, עלולה להוביל לשינויים אסתטיים במבנה וגוון הציפורן, עד כדי ניתוק הציפורן ממקומה, כאשר בהיעדר טיפול הולם הפטרת המופיעה על גבי ציפורן אחת עלולה להתפשט ליתר ציפורני כף הרגל ואף לחלקים נוספים בכף הרגל.

במקרים אלו, הפטרת בכף הרגל הופכת לזיהום מתפשט ומדבק.

טיפול בפטריות ברגליים

האם ניתן למנוע פטרייה ברגליים?

מכיוון שקשה מאוד למנוע פטרת בציפורני הרגליים בכף הרגל, וזאת לנוכח העובדה שמדובר בזיהום שכיח ומדבק, הטיפול הטוב ביותר הוא הטיפול המניעתי במסגרתו מומלץ לשמור על רמת היגיינה גבוהה בכל הנוגע לכפות הרגליים. לצורך כך, מומלץ לרחוץ היטב את הרגליים מדי יום ולדאוג לייבש אותם היטב.

טיפול מניעתי כולל גם הנחיות כגון: הימנעות ממגע ישיר של כפות רגליים חשופות עם משטחים שונים הממוקמים במקומות ציבוריים ובעיקר במקומות לחים ורטובים כגון: מלתחות בבריכות שחייה, מתחמי ספא וג’קוזי, מקלחות בחדרי אירוח וחדרי מלון וכדומה.

המלצה נוספת היא לדאוג לאוורר את כפות הרגליים ולהימנע מנעילת נעליים סגורות למשך זמן ממושך.

דרכי טיפול בפטריות ברגליים – מה חשוב לדעת?

טיפול בפטריות ברגליים מתאפשר במגוון רחב של שיטות טיפוליות שבחלקן תוכלו למצוא גם טיפול ללא מרשם רופא באמצעות משחות טיפוליות אותן ניתן לרכוש בכל בית מרחקת או סניף פארם כזה או אחר.

יעילותו של טיפול זה הינו חלקי בלבד והוא מיועד בעיקר לאילו מביניכם המבחינים בתסמיני פטרת ראשוניים המופיעים על ציפורני הרגליים. טיפול יעיל יותר בפטרת ציפורניים ברגליים מיושם באמצעות משחות מרשם הניתנות על ידי רופא עור בדרך כלל.

הטיפול המקומי באמצעות משחות מרשם כולל בין היתר תמיסת אגיספור שהיא למעשה תרופה נוגדת פטריות המשווקת בתצורות שונות כגון: תמיסה, שמפו, קרם ו-ג’ל.

הבעיה הנלוות לטיפול המקומי באמצעות משחות נובעת לנוכח העובדה שמדובר בטיפול מתמשך (בין חודשיים לארבע חודשים בממוצע) במהלכו המטופל נדרש להתמיד למרוח את כפות רגליו במשחה הייעודית.

טיפול נוסף בפטרת הרגליים מיושם במסגרת טיפול תרופתי הכולל כדורים כגון: טרבינפין ו-איטרנול. טיפול תרופתי לפטרת ציפורניים ברגליים, מחייב בדיקה מקדימה של תפקודי הכבד מכיוון שתרופות אלו עלולות להסב נזק בלתי הפיך לכבד.

טיפול בפטריות ברגליים

טיפול בפטריות ברגליים – ומה בנוגע לתרופות סבתא?

תרופות סבתא לפטריות ברגליים אומנם מצויות איתנו כבר מאות שנים, אך בדומה לכל תרופה טבעית הנרקחת בבית, יעילותן של תרופות סבתא לפטריות ברגליים מוטלת בספק והיא יכול לסייע בטווח הקצר להפחתת תסמיני הפטרת.

טיפול בפטריות ברגליים תרופות סבתא מיושם בין היתר באמצעות חומץ, שום, מלח, מיץ לימון וכדומה, כאשר כל אחד מחומרי הגלם המופיעים לעיל משמש לייצור תמיסה ייעודית אותה יש למרוח על ציפורני כף הרגל בתקווה שהפטרת תיעלם.

אחת מאותן תרופות הסבתא הנפוצות ביותר לצרכי טיפול בפטרת ציפורניים, מיושמת באמצעות טיפול בפטריות ברגליים אקונומיקה. טיפול זה מבוסס על ההנחה הרווחת כי כלור הינו חומר המשמיד פטריות.

לצורך טיפול בפטרייה ברגליים מסוג זה תדרשו להשרות את כפות רגליכם בתוך גיגית עם מים המכילה בתוכה כמות קטנה של אקונומיקה מדוללת למשך מספר דקות.

חשוב לציין שהשריית הרגליים בתוך מי האקונומיקה עלולה ליצור כוויות ברגליים במידה והאקונומיקה לא מדוללת מספיק.

מהו הטיפול האפקטיבי ביותר לפטרת ציפורניים ברגליים?

כשמדובר בטיפול בפטרייה ברגליים, טיפול בלייזר נחשב כיום לאחד מסוגי הטיפולים האפקטיביים ביותר להשמדת פטרת בציפורני כף הרגל. טיפול זה מיושם באמצעות מכשיר לייזר ייעודי השולח קרני אור אל ציפורני כף הרגל ופועל להשמדתם תוך מספר טיפולים כזה או אחר הנקבע בהתאם לחומרת הפטרת.

אצלנו במרפאת מדיקל לב פדיקור, תוכלו ליהנות מטיפולי לייזר לפטרת ציפורניים ברגליים המשלבים בתוכם גם טיפולי מקומי באמצעות משחה אנטי – פטרייתית.

הטיפול המשולב מבטיח לכם תוצאה טיפולית מטיבה תוך פרק זמן קצר והוא מיועד לכל הסוגים של עור פטרייתי בכל רמת חומרה כזו או אחרת.

למידע נוסף על טיפולי לייזר להעלמת פטרת ציפורניים ברגליים לחצו כאן!

שתפו