ציפורן חודרנית נחשבת לאחת התלונות המוכרות והנפוצות ביותר בכפות הרגליים, כאשר לרוב הבעיה מופיעה בבוהן הגדולה. מדובר על ציפורן שחודרת לתוך העור שנמצא סביבה במהלך תהליך הגדילה שלה. כתוצאה מכך, נוצרת דלקת מקומית, שמתבטאת בכאב, אדמומית ונפיחות של האזור. במקרים של הזנחה, האזור עלול לדמם ולהפריש מוגלה (קראו על – ציפורן חודרנית מוגלתית). במקרים קלים ניתן לטפל בציפורן בצורה עצמאית, אך במקרים קשים יותר, מומלץ לגשת לאיש מקצוע שמתמחה בתחום.

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפול מקיף, יעיל ויסודי לציפורן חודרנית. אנו מחזיקים בניסיון של מעל ארבעה עשורים בתחום ומתמחים באבחון המצב והתאמת תוכנית הטיפול המתאימה ביותר עבורכם.

איך נוצרת ציפורן חודרנית?

מה גורם להיווצרות של ציפורן חודרנית?

ברוב המקרים ציפורן חודרנית מתפתחת בבוהן הגדולה בכף הרגל, אך היא עלולה להופיע בכל אחת מהאצבעות האחרות. ציפורן חודרנית נוטה להתפתח מסיבות שונות, אבל לרוב היא מופיעה בעקבות גזירה לא נכונה של הציפורן. מי שנוטה לגזור את הציפורניים שלו בקו מעוגל או קצר מידי, עלול לסבול מציפורן חודרנית. כמו כן, מי שנוטה לנעול נעליים לוחצות או קטנות מידי, עלול לגרום להיווצרות של ציפורן חודרנית כתוצאה מהלחץ המתמיד על האזור. עם זאת, אנשים נוטים לפתח ציפורן חודרנית כתוצאה מטראומה או ריצה, סיבות גנטיות, הזעת יתר שגורמת להתרככות של הציפורניים והעור או זיהום פטרייתי, העלול לגרום לציפורן להישבר ולחדור לתוך העור. חשוב לטפל בציפורן החודרנית בשלבים המוקדמים ביותר, על מנת למנוע את החמרת המצב.

ציפורן חודרנית – מהו הטיפול הקיים היום בשוק?

ניתן לטפל בציפורן חודרנית באמצעות טיפול שמרני, או לחילופין, באמצעות ניתוח כירורגי. בדרך כלל, ההמלצה היא לבחור בטיפול השמרני, מכיוון שהטיפול הכירורגי כולל פגיעה באסתטיקה של כף הרגל וגורם לא מעט כאב ואי נוחות. מדובר על טיפול המתאים לדרגות החמורות ביותר, או לחילופין, כאשר אין ברירה אחרת. הטיפול נעשה בהרדמה מקומית והוא כולל הסרה של שולי הציפורן לכל האורך שלה. מדובר על טיפול פולשני, הכולל זמן החלמה ארוך יחסית. ברוב המקרים הציפורן תצמח מחדש לתוך העור, מאחר וזהו מסלול הגדילה שלה. לכן מומלץ לגשת לטיפול פדיקור רפואי, הנעשה בצורה היעילה ביותר, על ידי איש מקצוע שמתמחה בתחום. טיפול מסוג זה יכול להיות יותר יעיל מהטיפול הכירורגי ולהביא לתוצאות הרצויות לאורך זמן.

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח להציע לכם טיפול יעיל ומקצועי לציפורן חודרנית. הטיפול כולל הוצאה של שני מילימטרים של הציפורן שחדרה לעור והוא אורך כחמש דקות, ללא כאב וללא פגיעה באסתטיות של כף הרגל. הטיפול מוביל להקלה משמעותית ברמת הכאב ומספק מענה מידי לדלקת המצויה במקום. לעומת טיפול כירורגי, הטיפול שלנו מבטיח תוצאות לטווח הארוך, מאחר ואנו מאפשרים לציפורן לחזור לגדול בצורה הנכונה, מבלי לפצוע את העור. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר!

שתפו