אנשים רבים סובלים מפטרת הציפורניים, בעיקר בעונת הקיץ, כאשר ישנה נטייה להסתובב יחפים בבריכות השחייה ובמלתחות המשותפות. מדובר על אזור לח וחמים, שמהווה בית גידול מושלם לפטריות וחיידקים שונים. כמו כן, רבים נדבקים בפטרת הציפורניים כתוצאה מחוסר מספק באוורור כפות הרגליים. מדובר בעיקר על אנשים שמעבירים את רוב היום שלהם עם נעליים סגורות, דבר שכמובן יוצר את הסביבה המושלמת להתפתחות של פטרת העור והציפורניים. במקרים מסוג זה מומלץ להגיע לקליניקה שמתמחה בתחום ומסוגלת לספק לכם אבחון והתאמת תוכנית טיפול אישית.

מהם הסיכונים כאשר לא מטפלים כמו שצריך בפטרת ציפורניים?

פטרת ציפורניים – קווים לדמותה

פטרת ציפורניים הינה זיהום פטרייתי של הציפורן, שנוטה להופיע יותר בכפות הרגליים. ברוב המקרים הזיהום מתפתח כתוצאה מסדק בכף הרגל, דרכו הזיהום חודר לגוף. לכן ברוב המקרים הפטרת תתפתח תחילה בעור ורק לאחר מכן תגיע לציפורניים עצמן. מי שיקפיד להגיע לטיפול בשלבים הראשוניים של הזיהום יוכל להיפטר ממנו במהירות. כמובן שככל שהזיהום מתפתח ומתפשט, כך הטיפול בו יהיה ארוך ומורכב יותר. אך חשוב לציין כי היום בזכות התפתחות הטכנולוגיה ניתן להיעזר בטיפולי לייזר, על מנת להשמיד את הפטרת אחת ולהתמיד. ברוב המקרים מומלץ לשלב את הטיפול בלייזר עם שימוש במשחה ייעודית לשעות הבוקר או הערב, במטרה לזרז את תהליך ההחלמה.

כל הסיבות לא להזניח את הטיפול בפטרת הציפורניים

אומנם יש אנשים שנוטים להזניח את הטיפול בפטריות ברגליים שלהם, אך חשוב לזכור כי היום תוכלו להיפטר מהפטרת במהירות, באמצעות טיפול מתאים. אין שום צורך להתעסק עם משחות מיושנות או כדורים שעלולים להשפיע על תפקודי הכבד שלכם, מאחר וקליניקה שמתמחה בתחום תוכל לספק לכם את הטיפול היעיל ביותר עבורכם. מי שלא יטפל בפטרת הציפורניים עלול לסבול מעור מגורה ומתקלף, אדמומיות של האזור הנגוע וגרד חזק בין האצבעות. בשלב הבא, כאשר הפטרת מגיעה לציפורניים תתחילו להבחין בשינוי בצורת הציפורן ובצבע שלה. הציפורניים מתעוותות ומשנות את צבען לגוון חום- צהבהב ומתנתקות מהבשר. ללא טיפול מתאים הפטרת עלולה להתפשט לציפורניים אחרות, כולל כפות הידיים וכמובן להדביק כל אדם שבא איתכם במגע. במקרים של זיהום חמור יהיה צורף באשפוז ומתן אנטיביוטיקה.

אנו בקליניקת לב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפול יעיל ומקצועי במקרים של פטרת הציפורניים. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל לחמישה עשורים בתחום ונשמח להעניק לכם מהידע הרב שצברנו לאורך השנים. אצלנו תקבלו אבחון מקיף ויסודי, לצד תוכנית טיפול בהתאמה אישית. תוכנית הטיפול שלנו תכלול לרוב את השילוב האידיאלי בין טיפולי לייזר לבין שימוש במשחה ייעודית. באמצעות הקפדה על הגעה לכל סדרת הטיפולים תוכלו להיפטר מהפטרת אחת ולתמיד. בנוסף, נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי שמירה על בריאות כפות הרגליים, במטרה למנוע התפתחות נוספת של פטרת הציפורניים. לתיאום תור ולקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

שתפו