אין ספק כי ציפורן חודרנית עלולה להקשות על איכות החיים, מאחר וכל צעד עלול לגרור תחושת כאב מעיקה במיוחד. מדובר על ציפורן הגדלה לתוך הבשר המקיף אותה, ובכך יוצרת תחושת כאב משמעותית בכל סוג של מגע באזור. ציפורן חודרנית עלולה להופיע בכף הרגל או היד, כתוצאה מגזירה לא מדויקת או מלחץ תמידי המופעל על המקום. לא מעט ספורטאים, רצים, כדורגלנים וכל מי שעוסק בספורט, עלולים לחוות ציפורן חודרנית, כתוצאה מהלחץ המופעל על האזור באופן תמידי. אנו בלב פדיקור נשמח לספק לכם את הטיפול המקצועי והיעיל ביותר למצב. אנו נהנים משנים רבות של וותק וניסיון בתחום ונשמח לסייע ולייעץ לכם, על מנת להימנע מהתפתחות של ציפורן חודרנית. הטיפול שלנו מבוסס על אבחון מדויק של המצב ובניית תוכנית טיפולים, שתאפשר לכם ליהנות מציפורניים בריאות ואסתטיות, ללא שום חשש לציפורן חודרנית בהמשך הדרך.

טיפול בפטרת

ציפורן חודרנית – דגשים חשובים שכדאי להכיר

קודם כל, חשוב להבין כי ציפורן חודרנית עלולה להיווצר כבר בגיל צעיר, בעיקר בשל גזירה לא נכונה של הציפורניים. גזירה מסוג זה עלולה ליצור מצב, שבו הציפורן צומחת לתוך הבשר, דבר המתפרש על ידי הגוף כחדירה של גוף זר. לכן אין זה מפתיע כי מתפתחת במקום דלקת, המאופיינת באודם, נפיחות ואף הפרשה מוגלתית. ניתן לטפל בציפורן החודרנית במכון פדיקור מקצועי, המאפשר להוציא שני מילימטר מהציפורן, ללא כאב וללא פגיעה בנראות ובאסתטיקה שלה. הטיפול כולל הוצאת החלק של הציפורן שחדר לתוך הבשר, לכן ישנה הקלה מידית ומשמעותית במידת הכאב. מדובר על פתרון לטווח הארוך, מאחר ובאמצעות טיפול מתאים ניתן להבטיח כי הציפורן תצמח אך ורק בכיוון הרצוי ובכך למנוע היווצרות של ציפורן חודרנית. אופציה נוספת היא לפנות לרופא כירורג, על מנת להסיר את כל הציפורן או חלק ניכר ממנה, בהליך ניתוחי. הבעיה היא שהציפורן החדשה עלולה לגדול עבה יותר וללא טיפול מתאים, היא עלולה להפוך גם כן לציפורן חודרנית.

כיצד להימנע מציפורן חודרנית?

כל אחד יכול להימנע מהיווצרות של ציפורן חודרנית באמצעות הקפדה על גזירה ישרה של הציפורניים, במיוחד באזור הבוהן, הנוטה יותר מכל לפתח ציפורניים חודרניות. חשוב לגזור את הציפורניים לאחר המקלחת, כשהן רכות יותר, על מנת להבטיח גזירה נוחה ומדויקת יותר. מעבר לכך, חשוב להקפיד על נעליים נוחות ומרווחות, שימנעו יצירת לחץ על הציפורן. לחץ תמידי על הציפורן עלול לגרום לשינויים בצמיחה שלה, דבר המגדיל את הסיכון להיווצרות של ציפורן חודרנית. 

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את כל הידע וההנחיות הדרושות, על מנת לשמור על כפות הרגליים שלכם ולהימנע מהיווצרות של ציפורן חודרנית. במידת הצורך, נשמח לסייע לכם בטיפול מהיר ונטול כאבים, על מנת להיפטר מהציפורן החודרנית אחת ולתמיד. למידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

שתפו