אין ספק כי ציפורן חודרנית נחשבת לאחת התלונות הנפוצות ביותר, מאחר ומדובר על בעיה מוכרת וידועה, העלולה להופיע בכל גיל. מדובר על מצב שבו הציפורן אינה צומחת במסלול הצמיחה הרגיל שלה, אלא חודרת לתוך שכבות העור המקיפות אותה. ברוב הפעמים הדבר מתרחש כתוצאה מגזירה לא נכונה של הציפורניים, מאחר וגזירה עקומה תוביל לצמיחה עקומה. כמו כן, ידוע כי נעליים לא מתאימות, הלוחצות על אזור הציפורן, עלולות גם כן להוביל להתפתחות של ציפורן חודרנית. מעבר לכך, ציפורן חודרנית עלולה להופיע כתוצאה מגנטיקה, טראומה, מחלות שונות ופציעות.

מה הם הגורמים לציפורן חודרנית והאם ניתן להימנע מהם

גורמים להופעת ציפורן חודרנית שכדאי להכיר

  1. הגורם המרכזי להופעת ציפורן חודרנית הינו גזירה לא ישרה של הציפורניים. רוב האנשים נוטים לגזור את ציפורני הרגליים בצורה מעוגלת, דבר שמגביר את הסיכון להתפתחות של ציפורן חודרנית. נטייה נוספת היא לגזור את הציפורן קצר מידי, דבר שמונע מהקצה שלה להתרומם מעל העור. על מנת למנוע את היווצרות הציפורן החודרנית, יש להקפיד על גזירת הציפורניים בקו ישר. חשוב להימנע מקצוות חדים בצדדים, העלולים לחדור לתוך העור.
  2. ידוע כי ציפורן חודרנית הינה תופעה גנטית, לכן אם ההורים שלכם סובלים מציפורן חודרנית, ישנו סיכוי גבוה כי גם אתם זכיתם בה. אנשים בעלי ציפורניים מעוגלות, או לחילופין, ציפורניים המתרחבות כלפי מעלה, נוטים לפתח ציפורן חודרנית. הדבר נכון לכל גיל, כולל תינוקות וילדים.
  3. כדאי לדעת כי פציעה באזור כף הרגל עלולה להוביל להתפתחות של ציפורן חודרנית. נפילה של חפץ כבד על הציפורן, או חבלה שנגרמה במהלך פעילות ספורטיבית, עלולים להוביל לפגיעה בלתי הפיכה. במקרים בהם החבלה גרמה לפגיעה בשורש הציפורן, נשירה של הציפורן או שבירה בעצם האצבע, ישנו סיכוי גבוה לצמיחה עקומה של הציפורן החדשה לתוך העור. לכן חשוב להיזהר מחבלות וטראומות ולשמור על כפות הרגליים שלכם.
  4. נעליים לוחצות, קטנות או כאלו שאינן מתאימות למבנה כף הרגל, עלולות לגרום ללחץ מתמיד על הציפורן, שמוביל לחדירתה לתוך העור. הדבר נכון גם לגבי גרביים הדוקות מידי, המייצרות לחץ דומה על הציפורן. לכן חשוב להקפיד על בחירת נעליים המתאימות לכם ולהימנע מרכישת נעליים אופנתיות, שלוחצות על כפות הרגליים.
  5. אנשים הסובלים ממחלות שונות, כגון סכרת, מחלות לב, מחלות כליה, השמנת יתר וחוסר איזון בבלוטת התריס, נוטים לפתח ציפורן חודרנית. 

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי טיפול ומניעה של ציפורן חודרנית. אנו מחזיקים בעשרות שנים של וותק וניסיון, לצד הקפדה על שימוש בציוד ובמכשור המתקדם ביותר. השיטה המהפכנית שלנו לטיפול בציפורן חודרנית, מאפשרת לכם הקלה מידית ברמות הכאב ושמירה על הנראות האסתטית של הציפורן. באמצעות הסרה של 2 מ”מ של הציפורן שחדרה לתוך העור, תוכלו לפתור את הבעיה. למידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

שתפו