אין ספק כי פטרת ציפורניים בהריון יכולה להוציא משלוותה כל אם עתידית, מאחר ואף אחת לא הייתה רוצה להתעסק בזמן ההיריון שלה בפטרת ציפורניים, בנוסף לשאר הברכות של ההיריון. כמו כן, לא מעט נשים חוששות להשתמש בכדורים ובטיפולים השונים הניתנים על ידי רופאי העור, מאחר ולא תמיד מדובר על טיפולים המותאמים לנשים בהיריון. יש לזכור כי הטיפול בפטרת הציפורניים כולל לרוב טיפול במשחות שונות הנמרחות ישירות על הציפורניים הנגועות, או לחילופין, במקרים יותר קשים יש להשתמש בכדורים ייעודיים. אך בשל הרגישות הקיימת בתקופת ההיריון, לרוב נהוג להימנע מטיפולים מערכתיים ומכל סוג של טיפול שעלול להשפיע על בריאות האישה או העובר שלה. יש לזכור כי פטרת הציפורניים אינה נחשבת למצב חירום, לכן ניתן לדחות את הטיפול בה לאחר הלידה. עם זאת, כדאי לדעת כי ניתן לשפר את המצב ואף למגר את התופעה, באמצעות שימוש בטיפולים שאינם נכנסים למחזור הדם. אנו בקליניקה של לב פדיקור רפואי מתמחים בתחום של פטרת ציפורניים בהריון ונשמח להתאים לך את הטיפול היעיל והבטוח ביותר עבורך.

מה גורם להופעת פטרת ציפורניים בהריון?

הסיבה העיקרת להופעת פטרת ציפורניים דווקא בתקופת ההריון נובעת מעלייה במשקל האופיינית להריון.  ברגע שישנה עליה במשקל נוצר לחץ עודף בכפות הרגליים, מדובר על לחץ מההנעלה. התופעה מוכרת ובעלת שכיחות גבוהה בעיקר על בהונות אבל לא רק.  לחץ זה גורם למצע הציפורן (העור שעליו מונחת לוחית הציפורן) להפריש לחות באופן קיצוני ושונה מהרגיל וזאת משום שהאצבע חווה טראומה (מינורית ללא רגישות). הפרשת הלחות היא התגובה לטראומה, כאשר מצב זה ממשיך לזמן מתפתח זיהום. 

טיפול בציפורן

פטרת ציפורניים בהריון – כיצד לטפל בבעיה?

קודם כל, חשוב להבין כי כל סוג של טיפול בפטריות ברגליים, שאינו חודר למחזור הדם יהיה יעיל ובטיחותי לשימוש בזמן ההיריון. לכן מומלץ למשל, להתחיל עם התנהלות נכונה בעיקר בשלבי הריון מתקדם אשר בו ישנה עלייה במשקל וזאת על ידי שימוש בהנעלה פתוחה כגון סנדל או ובכך להימנע מזיהומים פטרייתיים.

במצבים בהם פטרת כבר נוצרה ניתן לשלב טיפולים לא קונבנציונאליים, כמו למשל שימוש בשמן עץ התה, שמן אקליפטוס וחומץ ישירות על הציפורניים הנגועות. אומנם מדובר על תרופות סבתא, אך בחלק גדול מהפעמים מדובר על שיטות יעילות, שיכולות לסייע רבות על מנת לטפל בבעיה. מעבר לכך, מומלץ להגיע לקליניקה מקצועית ומנוסה המתמחה בפדיקור רפואי ובטיפול יעיל ובטיחותי בפטרת הציפורניים. מומלץ להתייעץ עם המומחים בתחום, על מנת להתאים עבורך את הטיפול המתאים ביותר, בהתחשב בהיריון שלך. ניתן למשל, להשתמש במשחות ייעודיות הניתנות לשימוש בזמן ההיריון בשילוב עם טיפולי לייזר מתקדמים, שמבטיחים למגר את התופעה ולאפשר לכל אחת ליהנות מציפורניים בריאות יותר.

פטרת ציפורניים בהריון – על מה חשוב לתת את הדעת לפני תחילת הטיפול?

ההמלצה הכללית היא כמובן להתייעץ עם רופא הנשים שלך לפני תחילת הטיפול בפטרת הציפורניים, על מנת לוודא כי מדובר על טיפול המתאים עבורך. רוב רופאי הנשים אינם ממליצים ליטול כדורים ייעודיים נגד פטרת הציפורניים, מאחר ומדובר על תרופה הנכנסת למחזור הדם ועלולה להשפיע על התפתחות העובר. אך טיפולים מקומיים הכוללים שימוש במשחות או בתרופות טבעיות, יכולים למנוע את התפשטות הפטרת ואף לפתור את הבעיה.

אנו בקליניקה של לב פדיקור רפואי נהנים משלושה עשורים בתחום הפדיקור הרפואי. אנו מתמחים בתחום הטיפול בפטרת הציפורניים בהריון ונשמח לסייע ולייעץ לך בעניין. אננו מעסיקים אך ורק אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים, שיידעו בדיוק כיצד להתאים את הטיפול האידיאלי ביותר לכל בעיה. לתיאום תור ולקבלת מידע נוסף, צרו קשר.

שתפו