אנשים רבים סובלים מהתופעה של ציפורן חודרנית, מאחר ומדובר על אחת התלונות הנפוצות ביותר. מדובר על מצב, שבו הציפורן צומחת לתוך הבשר, דבר שגורם להתפתחות של דלקת ואף זיהום. הזנחה של המצב עלולה להוביל להחמרת התסמינים, הכוללים אודם, נפיחות, כאב ואף דימום והפרשה מוגלתית. חשוב לטפל בציפורן החודרנית בצורה היסודית והמקיפה ביותר, על מנת להבטיח לעצמכם פתרון איכותי לבעיה. הדבר נכון במיוחד עבור אנשים הסובלים מציפורן חודרנית כתוצאה מנטייה גנטית, מאחר והם זקוקים לטיפול מקיף, שיימנע מראש את צמיחת הציפורן במסלול הבעייתי, המוביל לחדירתה לתוך הבשר.

האם ציפורן חודרנית היא בעיה גנטית

ציפורן חודרנית והשפעתה מהגנטיקה שלכם

ציפורן חודרנית עלולה להופיע כתוצאה ממגוון רחב של סיבות שונות, כולל גזירה לא נכונה של הציפורניים, מכה, לחץ מתמיד על אזור הציפורן או גנטיקה. ידוע כי אם אחד ההורים שלכם סובל מציפורן חודרנית, רוב הסיכויים שגם אתם תסבלו מהתופעה. ישנם אנשים שהציפורן שלהם בנויה בצורה מעט שונה, הגורמת לצמיחה לא תקינה. במקרים אלו, חשוב במיוחד לפנות לאיש מקצוע, על מנת למנוע מראש את חדירת הציפורן לתוך הבשר. יש לזכור כי אם תפנו לכירורג, ככל הנראה תעברו הליך כואב של הסרת כל הציפורן או חלק גדול ממנה. הדבר לא יימנע מהציפורן לצמוח שנית באותו מסלול לא תקין, אך אתם תאלצו לסבול ממראה לא אסתטי ואף תסתכנו בפגיעה בשורש הציפורן, דבר שיוביל לצמיחת ציפורן עבה ופטרייתית. 

מה חשוב לדעת לגבי ציפורן חודרנית והטיפול המתאים ביותר עבורכם?

רוב האנשים הסובלים מציפורן חודרנית, מנסים לטפל בבעיה בצורה עצמאית. לרוב מדובר על השריית כף הרגל בגיגית עם מים חמים, במטרה לרכך את העור והציפורן ולנסות לחתוך את החלק של הציפורן שחדר לתוך הבשר. במקרים קלים ניתן להיעזר בשיטה מסוג זה, אך יש לזכור כי הדרך היחידה למנוע את הישנות הבעיה, היא לשנות מראש את מסלול הצמיחה של הציפורן. לצורך כך, תצטרכו לגשת לקליניקה מקצועית ואמינה, המתמחה בתחום. באמצעות שינוי מסלול הצמיחה של הציפורן, תוכלו ליהנות מפתרון לטווח הארוך. יש לציין כי מדובר על פתרון מהיר, יעיל ונטול כאבים, המוביל להפחתה מידית ברמת הכאב ורמת הדלקתיות של האזור. כמו כן, פתרון זה אינו מצריך החלמה ארוכה או פגיעה באסתטיות של כף הרגל, בניגוד להליכים הכירורגיים, המוצעים בקופות החולים.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפול מקיף ומקצועי במקרים של ציפורן חודרנית. הטיפול שלנו כולל אבחון מקיף ובניית תוכנית טיפולים בהתאמה אישית. ברוב הפעמים, נבחר להוציא שני מילימטר מהציפורן שחדרו לתוך הבשר, על מנת לשנות את מסלול הצמיחה שלה ולהוביל להקלה מידית ברמת הכאב. הטיפול שלנו מאפשר למנוע את הישנות הבעיה ומבטיח פתרון מקיף תוך 5 דקות בלבד, מבלי לפגוע במראה האסתטי של כף הרגל. למידע נוסף, צרו קשר!

שתפו