אנשים רבים מתלוננים על התופעה של ציפורן חודרנית, המופיעה לרוב בציפורן של הבוהן. מדובר על ציפורן שגדלה לרוחב במקום לאורך, כלומר היא חודרת לתוך הבשר שמקיף אותה. מדובר על תופעה כואבת ולא נעימה, שללא טיפול מתאים עלולה לגרום לזיהום והתפתחות של דלקת מקומית. ציפורן חודרנית עלולה להופיע בכל גיל, בעקבות גזירה לא נכונה של הציפורניים או נעילה של נעליים לוחצות. חשוב לטפל בבעיה מוקדם ככל הניתן, על מנת לעצור את התהליך הדלקתי ולמנוע את התפתחות הזיהום. מומלץ לפנות לקליניקה מקצועית שמתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את התוצאה היעילה והמהירה ביותר.

ציפורן חודרנית תרופות סבתא

ציפורן חודרנית תרופות סבתא – כיצד לטפל נכון?

רוב האנשים נוטים לפנות לכירורג על מנת לפתור את הבעיה, אך במרבית המקרים הכירורגים מציעים הסרה מלאה או חלקית של הציפורן. מדובר על תהליך כואב, המצריך החלמה איטית ומייגעת. כמו כן, תאלצו לסבול ממראה לא אסתטי של כף הרגל וכדאי לציין כי ברוב המקרים הציפורן תגדל שוב לתוך הבשר, מאחר ומסלול הצמיחה שלה לא השתנה. מעבר לכך, טיפול מסוג זה עלול להוביל לצמיחה של ציפורן עבה ומעוותת, כתוצאה מפגיעה בשורש הגדילה של הציפורן. כמו כן, יש לציין כי מי שימשיך לגזור את הציפורניים בצורה לא נכונה או לנעול נעליים לוחצות, ככל הנראה ימשיך לפתח ציפורניים חודרניות. לכן חשוב ללמוד כיצד להימנע מציפורניים חודרניות וכמובן לגשת לטיפול יעיל ומקצועי, כדי לטפל בבעיה.

ציפורן חודרנית – טיפול באמצעות תרופות סבתא

בחלק מהמקרים ניתן לטפל בציפורן חודרנית בצורה עצמאית, תוך כדי שימוש בדרכים טבעיות. הסבתות שלנו ידעו כי השריית כף הרגל במים חמימים, תגרום לריכוך העור והציפורניים. כתוצאה מכך, ניתן יהיה לגזור בעדינות את הקצה החד של הציפורן, שחודר לתוך העור ולהפחית את הנפיחות והדלקתיות באזור. כמובן שמדובר על מקרים קלים בלבד, מאחר ובמקרים קשים יותר, יהיה צורך בטיפול מקצועי. כמו כן, ניתן להשתמש בחומץ תפוחים, הידוע בתכונות האנטי דלקתיות שלו. ניתן לטבול את כפות הרגליים במים מהולים בחומץ למשך כ- 20 דקות. מעבר לכך, ניתן להכניס חוט דנטלי או חתיכה קטנה של כותנה מתחת לקצה הציפורן החודרנית, כדי לעודד צמיחה נכונה.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את הטיפול היעיל והמהיר ביותר בציפורן חודרנית. אנו מקפידים על אבחון מקיף ויסודי של מצב הציפורן שלכם ובהתאם לכך בונים תוכנית טיפול אישית. ברוב הפעמים נמליץ על הסרה של שני מילימטרים של הציפורן שחדרו לתוך העור, על מנת לשנות את מסלול הצמיחה של הציפורן, מבלי לפגוע במראה האסתטי של כף הרגל. משך הטיפול הינו 5 דקות בלבד והוא אינו כואב. כתוצאה מכך, תחוו הקלה מידית בעוצמת הכאב ותאפשרו לציפורן לצמוח לכיוון הנכון, באמצעות מספר פגישות נוספות, שיבטיחו את יעילות הטיפול. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

 

שתפו