אנשים רבים סובלים מפטרת בציפורניים, מאחר ומדובר על אחד מסוגי הזיהומים הנפוצים ביותר. פטרת ציפורניים נפוצה יותר בכפות הרגליים, אך בהחלט ניתן לפתח אותה גם על כפות הידיים. מעבר למראה הלא אסתטי של הציפורן, הפטרת מובילה בהדרגתיות להתנתקות הציפורן מהבשר. מעבר לכך, ברוב המקרים מדובר על פטרת העור, שמתפשטת לכיוון הציפורניים ומדביקה גם אותם. לכן ההמלצה הכללית היא לטפל בפטרת העור כבר בשלבים הראשוניים שלה, לפני שאתם מתחילים לראות את השינוי בצבע ובצורה של הציפורניים. פטרת העור מאופיינת בתחושת גרד ובעור אדום, מגורה ומתקלף. בשלבים הראשוניים של הפטרת ניתן להיעזר בטיפולים ביתיים, אך במקרים מתקדמים יותר, מומלץ להגיע לקליניקה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום.

טיפולים ביתיים להקלה בפטרת בציפורניים

מה כדאי לדעת לגבי טיפולים ביתיים להקלה בפטרת בציפורניים?

היום ניתן למצוא מגוון רחב של טיפולים ביתיים, שנועדו לטפל במקרים קלים של פטרת הציפורניים. חשוב לציין כי חלק מהטיפולים יכולים לסייע למצב, בעוד שאחרים עלולים אף להחמיר את תחושת הגירוי באזור. לכן מומלץ תמיד להיעזר ולהתייעץ עם אנשי מקצוע שמתמחים בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם את הטיפול המהיר והיעיל ביותר עבורכם. כדאי לדעת כי כ- 25% מהאנשים בעולם יסבלו בשלב מסוים מפטרת הציפורניים, הנחשבת לזיהום פטרייתי, שהסיכוי להידבק בו עולה עם הגיל. ככל שמערכת החיסון נחלשת, כך היא מתקשה יותר ויותר להילחם בפטרת. כמו כן, כדאי לציין כי מדובר על פטרת שעוברת בקלות במגע, כולל מגע עקיף המתבצע באמצעות דריכה על אותן המרצפות או שימוש באותו המקלחון. לכן ישנה סבירות גבוהה להידבק במלתחות ציבוריות, בבריכה הציבורית וכדומה. 

טיפולים ביתיים להקלה בפטרת הציפורניים – נעים להכיר!

הטיפול הנפוץ בפטרת הציפורניים כולל שימוש במשחה הניתנת עם או ללא מרשם רופא, טיפול תרופתי העלול לפגוע בתפקודי הכבד וכמובן טיפול בלייזר לפטרת ציפורניים, שנחשב לאופציה היעילה ביותר בשוק. אך מעבר לכך, כדאי להכיר את האופציה של טיפולים ביתיים, שיכולים להקל על המצב במקרים קלים של פטרת. למשל, שינוי בגוון הציפורן יכול לעודד אתכם לטפל בפטרת באמצעות אקונומיקה, אך יש לזכור כי מדובר על טיפול חלקי בלבד, שעלול לספק תוצאות רק לטווח הקצר. הטיפול כולל הנחת כפות הרגליים או הידיים לתוך גיגית עם מים ואקונומיקה והשארתם למספר דקות. הטיפול אינו מתאים לאנשים עם עור רגיש, מאחר והאקונומיקה עלולה לגרום לכוויות. כמו כן, ניתן למרוח על הציפורן הנגועה שמן עץ התה או להשרות אותה במים מהולים בחומץ.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפול מקצועי ויעיל במקרים של פטרת בציפורניים. הטיפול שלנו מבוסס על אבחון מקיף ומקצועי, המבטיח לכם טיפול בהתאמה אישית. ברוב הפעמים הטיפול כולל שילוב בין טיפול בלייזר, המסייע להשמיד את הפטרת, לבין שימוש במשחה ייעודית למריחה בשעות הבוקר או הערב. לקבלת ייעוץ ולתיאום תור, צרו קשר!

 

שתפו