אומנם פטרת ציפורניים ביד אינה נפוצה כמו פטרת ציפורניים ברגל, אך עדיין לא מעט אנשים סובלים מהבעיה. לא פעם מדובר על נשים, שנדבקו בפטרת כתוצאה מביקור אצל מניקוריסטית שאינה מקפידה על סטריליזציה מספקת של כלי העבודה. כמו כן, היום נשים רבות נדבקות בפטרת כתוצאה מבניית ציפורניים ושימוש בלק ג’ל, המגבירים את הסיכון לפתח פטרת ציפורניים. לכן חשוב לתת על כך את הדעת ולטפל בפטרת מוקדם ככל הניתן. הפטרת עלולה להדביק ציפורניים נוספות באותה היד או ביד השנייה, לכן מומלץ לטפל בה בצורה יסודית ולהימנע מלהזניח את המצב. טיפול מקצועי יאפשר לכם ליהנות מציפורניים נקיות ואסתטיות וימנע מהפטרת להתפתח מחדש. עם זאת, יש להקפיד על כל שלבי תוכנית הטיפול, על מנת להשיג את התוצאות האיכותיות והמהירות ביותר.

פטרת ציפורניים ביד

פטרת ציפורניים ביד – מה כדאי לדעת מראש?

פטרת ציפורניים בכפות הידיים עלולה להדביק אנשים נוספים, במידה ואינם מקפידים על היגיינה מתאימה. מומלץ להימנע ממצב שבו כפות הידיים נשארות רטובות לאורך זמן, מאחר וחום ולחות מהווים את גורמי הסיכון המרכזיים להתפתחות של פטרת הציפורניים. לכן אנשים שעובדים בעבודה המצריכה ידיים רטובות, נוטים לסבול יותר מהתפתחות של פטרת הציפורניים. מעבר לכך, כדאי לזכור כי שימוש בקוצץ ציפורניים משותף או פצירה משותפת מגבירים את הסיכון להידבק בפטרת. בנוסף, פטרת הציפורניים תופיע יותר אצל אנשים הסובלים ממערכת חיסון חלשה, חולי סכרת וכדומה. כדאי לדעת כי ברוב המקרים של פטרת הציפורניים בכפות הידיים, מדובר על פטריית הקנדידה. ידוע כי הקפדה על תזונה ייעודית יכולה לסייע להילחם בפטרייה. כמו כן, ניתן למרוח את האזור בחומץ מהול במים או בשמן עץ התה, דבר שיכול לסייע למקרים קלים של פטרת הציפורניים. אך במקרים חמורים יותר, לא ניתן לוותר על טיפול מקצועי ומותאם אישית.

איך מטפלים בפטרת ציפורניים ביד?

הטיפול הקונבנציונאלי כולל לרוב ביקור אצל רופא העור, שנוטה לרשום משחות ייעודיות לטיפול מקומי. לרוב טיפול זה אינו יעיל, דבר שמצריך ביקור נוסף אצל הרופא. במקרים אלו הרופא רושם כדור ייעודי, שיכול להיות יעיל להשמדת הפטרייה, אך גם כולל תופעות לוואי חמורות, כגון נזק לכבד ולכליות. לכן חשוב להכיר את השילוב המושלם של טיפול בפטרת בלייזר, לצד טיפול במשחות בוקר/ערב ייעודיות. מדובר על פרוטוקול טיפול יעיל במיוחד, המותאם באופן אישי לכל מטופל. ברוב הפעמים הטיפול אורך כחודשיים וכולל סדרה של טיפולי לייזר, לצד הקפדה על שימוש יומיומי במשחה ייעודית.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפול מקיף ומקצועי במקרים של פטרת ציפורניים ביד. אנו מספקים אבחון מקיף ומדויק, המאפשר לנו לבנות עבורכם תוכנית טיפול בהתאמה אישית. התוכנית שלנו מורכבת משילוב אידיאלי בין שימוש במשחה ייעודית לבין טיפולי לייזר, דבר שמבטיח 100% הצלחה. לקבלת פרטים נוספים ולתיאום תור, צרו קשר!

שתפו