ציפורן חודרנית מהווה ללא ספק את אחת הבעיות הנפוצות ביותר, בקרב כל מי שעוסק בספורט, נועל נעליים לוחצות או לחילופין, אינו מקפיד על גזירה מדויקת ונכונה של הציפורניים. מדובר על ציפורן החודרת לתוך העור שמקיף אותה, כתוצאה מגדילה לא נכונה. לרוב מדובר על הציפורן של הבוהן הגדולה בכף הרגל, אך כדאי לציין כי גם ציפורניים אחרות עלולות להפוך לחודרניות, במקרים של טראומה לאזור, לחץ תמידי על הציפורן או גזירה לא נכונה. 

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את הטיפול היעיל והמהיר ביותר, במקרים של ציפורן חודרנית. נשמח לספק לכם אבחון מעמיק ובנייה של תוכנית טיפולים בהתאמה אישית. באמצעות הוצאת שני מילימטרים של הציפורן שחדרו לתוך העור, תוכלו לחזור לשגרת החיים ולהיפטר אחת ולתמיד מהציפורן החודרנית.

ציפורן חודרנית

כל מה שכדאי לדעת לגבי התפתחות של ציפורן חודרנית

כל אחד עלול לסבול מציפורן חודרנית, בכל גיל ובכל שלב בחיים. ברוב המקרים, הציפורן החודרנית תתפתח מחדש, כתוצאה ממאפיינים גנטיים או מהמשך הפעילות, שהובילה מראש להתפתחות הבעיה. למשל, מי שסובל מציפורן חודרנית כתוצאה ממשחק כדורגל ובעיטה תכופה בכדור, ימשיך ככל הנראה לסבול מהתופעה, גם לאחר הטיפול. לכן יש צורך להקפיד על טיפול איכותי ויעיל ושינוי באורח החיים, על מנת למנוע את הישנות הבעיה. הציפורן החודרנית מאופיינת בתחושת כאב, אודם, נפיחות ובמקרים קשים יותר, אף התפתחות של דלקת, מוגלה ודימום. רוב האנשים פונים לכירורג, שמבצע הליך כירורגי הכולל הסרת הציפורן בשלמותה או חלק ממנה. מדובר על הליך כואב, הפוגם במראה האסתטי של כף הרגל ואינו פותר את הבעיה לטווח הרחוק, מאחר והציפורן תמשיך לגדול לתוך העור.

טיפול ביתי בציפורן חודרנית – כל הטריקים שכדאי לכם להכיר

במקרים קלים ניתן לפתור את הבעיה באמצעות טיפול ביתי, הכולל השריית כף הרגל בתוך מים חמימים. המים מסייעים בהפחתת הכאב והנפיחות ומאפשרים לרכך את הציפורן והעור שגדל סביבה. בצורה כזאת, ניתן בעדינות לגזור את החלק שחדר לתוך העור וכמובן לחטא את האזור, על מנת למנוע התפתחות של זיהומים ודלקות. ניתן להשרות את כף הרגל במים חמימים מהולים בחומץ, על מנת לטפל בדלקת ולמנוע התפתחות של זיהומים נוספים. כמו כן, ניתן למרוח את האזור במשחה אנטיביוטית, על מנת להקל על תחושת הכאב ולטפל בזיהום הקיים. בנוסף לכך, יש להימנע מהפעלת לחץ על האזור, לכן יש להקפיד על נעליים וגרביים נוחות, שאינן לוחצות על הציפורן. אך חשוב להדגיש כי במקרים חמורים יותר, או במקרים בהם השיטות הטבעיות אינן עוזרות, יש לגשת למומחה בתחום.

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי מתמחים בטיפול בציפורן חודרנית באמצעות השיטות המתקדמות והיעילות ביותר. הטיפול שלנו אורך כ- 5 דקות בלבד והוא אינו כרוך בכאב או בפגיעה בנראות כף הרגל. למידע נוסף, צרו קשר.

שתפו