פטרת ציפורניים ברגליים

מהי פטרת ציפורניים ברגליים?

מהי פטרת ציפורנייםפטרת ציפורניים ברגליים, משפיעה על כ-80% מאוכלוסיית העולם. יחסית נדירה לילדים ושכיחה עם הגיל. זיהומי פטריות בציפורניים מתרחשים כאשר פטריות מיקרוסקופיות מצליחות להיכנס דרך פצע/שבר בציפורניים, ואז לגדול ולהתפשט בסביבה החמימה והלחה שמעניקים הגרביים והנעליים של המטופל. הסימפטומים של הפטרת, יכולים להיגרם על ידי מספר סוגים של פטריות, כוללים נפיחות, הצהבה, עיבוי או התפוררות מהציפורניים, ואפילו אובדן מוחלט של הציפורן. צבע הציפורן יכול להשתנות מחום או צהוב ללבן.
זיהומים פטרייתיים יכולים להשפיע על הציפורניים כמו גם הרגליים, אולם פטרת ציפורניים היא קשה יותר לטיפול משום שהציפורניים תצמחנה לאט יותר. היא מתרחשת בתדירות גבוהה ביותר על הבוהן הגדולה או הקטנה, אך עשוי להתרחש בכל בהונות כף הרגל.

סיבות לפטרת ציפורניים ברגליים?

פטריות בציפורניים או פטרת ציפורניים ברגליים עלולה להיווצר באזורים לחים. ספורטאים ואנשים שנועלים נעליים הדוקות או גרביים הדוקים שגורמים לטראומה לאצבעות הרגליים או כאלו שלא משתמשים בגרביים 100% כותנה. המצב יכול גם להתפשט מאצבע אחת למשנה או לחלקים אחרים של הגוף. גורמי סיכון אחרים כוללים רמה נורמלית PH של העור, אי ייבוש של הרגליים ביסודיות לאחר רחצה או פעילות גופנית, ומערכת חיסונית חלשה. לחולי סוכרת יש סיכון מוגבר להידבקות בפטרת ציפורניים, כי המערכת החיסונית שלהם פגיעה וחלשה מעצם היותם חולים בסכרת.

טיפול בפטריות ברגליים – טיפול ומניעה לפטרת ציפורניים ברגליים

מאחר שקשה לטפל או למגר את פטרת ציפורניים ברגליים, יהיה חכם יותר לנסות למנוע את התחלתה מלכתחילה על ידי  גרביים  100% כותנה.
חשוב יהיה גם לשמור על רחיצת הרגליים בצורה קבועה ולייבש אותם ביסודיות. מריחת לק על הציפורניים אינה מומלצת משום שהוא יכול לאטום את הפטרייה ולאפשר לו לגדול. טיפול בפטרת הציפורניים ברגליים במרפאות מדיקל לב פדיקור המציעה מגוון של טיפולים לטיפול שורשי וייסודי בפטרת הציפורניים ברגליים החל מטיפול במשחות, טיפול בלייזר או שילוב של כל הטיפולים.
והכי חשוב הניסיון הרב בתחום

 

שיחת ייעוץ חינם