יבלות הינן גידולי עור קטן, הגורמים למראה פחות אסתטי של כף הרגל. חלק מהיבלות מובילות לתחושת כאב ואי נוחות, דבר שמוביל את רוב האנשים, לחפש אחר פתרון מקיף לתופעה. ניתן לחלק את היבלות לשני סוגים- יבלת ויראלית ויבלת לחץ. היבלות הוויראליות נוצרות כתוצאה מווירוס הפפילומה, הן מסוגלות להתרבות ולהתפשט במהירות, בעוד שיבלות הלחץ נוצרות כתוצאה מלחץ מתמיד על אזור מסוים של כף הרגל. בכל מקרה, חשוב לטפל ביבלות בצורה המקצועית והיעילה ביותר, על מנת להיפטר מהן אחת ולתמיד.

למה כף רגל היא מקום פורה ליבלות?

כף הרגל – מקום פורה ליבלות ויראליות ויבלות לחץ

אנשים רבים סובלים מיבלות בכפות הרגליים, מאחר ומדובר על אזור לח ולא מאוורר, הנוטה לצבור זיעה ולפתח את התנאים הנחוצים להתפתחות של יבלות. יש לזכור כי יבלות לחץ נוצרות כתוצאה מהפעלת לחץ ממושך על אזור מסוים בכף הרגל, דבר שקורה לעיתים תכופות, כאשר נועלים נעליים לוחצות. יבלות אלו מפתחות שורש קשיח, המתחפר לתוך כף הרגל. כתוצאה מכך, נוצרת תחושת כאב, בכל פעם שדורכים על היבלת. לא מעט נשים למשל, סובלות מיבלות לחץ, כתוצאה מנעליים צרות או נעלי עקב, הגורמים ללחץ משמעותי באזור מסוים של כף הרגל. כמו כן, יבלות ויראליות, העלולות להופיע בכל מקום בגוף, נוטות להופיע גם על כפות הרגליים, רק בצורה מעט שונה. כתוצאה מהלחץ המופעל באופן תמידי על כפות הרגליים, היבלות הוויראליות מקבלות צורה שונה מהרגיל. יבלת וויראלית בכף הרגל תהפוך ליבלת שורש, הגדלה לרוחב.

יבלות בכפות הרגליים – נקודות חשובות שכדאי להכיר

יבלות שורש שכיחות באזור כרית כף הרגל, העקב ובין האצבעות. מדובר על יבלות כואבות, הגורמות לתחושה של דריכה על אבן קטנה, המציקה ומפריעה בכל צעד שעושים. לכן חשוב לטפל בכל יבלת בצורה מקצועית, בהתאם לסוג ואופי היבלת שלכם. יבלת וויראלית למשל, מגיבה היטב לחנקן נוזלי או למכשיר לייזר ייעודי, מאחר והטיפול מאפשר להשמיד את נימי הדם, המזינים אותה. לעומת זאת, יבלת לחץ מצריכה הסרה של כל העור הקשה שנוצר על היבלת, במטרה להוציא את השורש שלה. בנוסף, יש להקפיד על נעילת נעליים נוחות והימנעות מפעילות פיזית, הגורמת להיווצרות היבלת, על מנת למנוע את חזרתה.

חשוב לציין כי במקרים של יבלות וויראליות, מדובר על יבלות מדבקות, העלולות להדביק אזורים נוספים בגוף, או לחילופין, אנשים נוספים. לכן חשוב להניח פלסטר על היבלת, על מנת למנוע מגע בינה לבין משטחים או אזורי גוף אחרים. כמו כן, יש לשמור על היגיינה ולהימנע מהליכה יחפה במקומות ציבוריים, על מנת למנוע הדבקה חוזרת. 

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם ייעוץ, מידע וטיפול מקיף במקרה של יבלות בכפות הרגליים. אנו מקפידים על אבחון מקיף של סוג היבלת ומציעים תוכנית טיפול אישית, בהתאם למצב כפות הרגליים שלכם. צרו קשר!

שתפו