אנשים רבים סובלים מפטריות בכפות הרגליים, כאשר לא פעם מדובר על תופעה שחוזרת על עצמה לעיתים תכופות. רבים מתלוננים כי הפטרייה חוזרת לאחר כחודש או חודשיים, למרות הטיפול שניתן להם. יש לזכור כי פטריות בכפות הרגליים מהוות מחלה פטרייתית זיהומית של כף הרגל, כאשר האזור בין האצבעות מהווה את אחד המוקדים הנפוצים ביותר. מדובר על מחלת עור מוכרת ושכיחה, הנגרמת על ידי קבוצת פטריות, המסוגלות לחדור לרקמות החיצוניות של העור והציפורניים. אך חשוב לדעת כי ניתן לטפל בבעיה בצורה היעילה ביותר, באמצעות טיפולים מתקדמים ומותאמים אישית.

מדוע פטריות מעדיפות את כפות הרגליים?

פטריות מעדיפות את כפות הרגליים

קודם כל, חשוב לדעת כי פטריות מעדיפות את כפות הרגליים, מאחר ומדובר על הסביבה המושלמת עבורן. פטריות זקוקות לסביבה לחה, חשוכה וחמימה על מנת לצמוח ולשגשג. רוב האנשים שנועלים נעליים סגורות למשך רוב שעות היום, יסבלו כתוצאה מכך, מפטריות ברגליים. אחת הדרכים היעלות ביותר למנוע את התפתחות הפטריות, היא הקפדה על אוורור מספק של כפות הרגליים, לצד היגיינה מתאימה. יש לשטוף את כפות הרגליים לפחות פעם אחת ביום ולהקפיד לייבש היטב את כל כף הרגל, כולל האזור בין האצבעות. עור יבש ומאוורר, יימנע את התפתחות הפטריות. לכן חשוב להקפיד לישון בלי גרביים, במטרה לספק לכף הרגל שלכם את האפשרות להתאוורר. מעבר לכך, יש לזכור כי אתם עלולים להידבק בפטריות ברגליים, כתוצאה מאי הקפדה על היגיינה במלתחות ציבוריות, בריכות שחייה, ג’קוזי ציבורי וכדומה. לכן מומלץ בחום להקפיד על כפכפים ולהימנע מהליכה על משטחים לחים או רטובים, שאנשים אחרים מסתובבים עליהם יחפים.

פטריות בכפות הרגליים – מה מעולם לא סיפרו לכם?

מעבר לצורך להקפיד על היגיינה ואוורור מתאים, חשוב לדעת כי פטריות ברגליים נוטות להתפתח אצל אנשים, המועדים לכך מבחינה גנטית. לכן אם לאחד ההורים שלכם יש נטייה לפתח פטריות ברגליים, רוב הסיכויים שגם אתם תסבלו מהבעיה. מצד שני, ישנם אנשים שככל הנראה לא יידבקו בפטריות, למרות שהם חולקים את אותו מרחב המחייה עם אנשים שסובלים מהבעיה. התסמינים של פטריות בכפות הרגליים, כוללים- גרד, תחושת אי נוחות, אודם של העור וקילוף עדין. מי שיזניח את המצב, עלול לסבול בהמשך מסדקים בעור ומהתפשטות הפטריות לכיוון הציפורניים. לכן מי שנועל נעליים סגורות וסובל מהזעה בכפות הרגליים, חייב לתת על כך את הדעת. 

אנו בקליניקת לב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפול מקיף ויעיל למצב של פטריות בכפות הרגליים. אנו מאמינים כי כל טיפול מתחיל באבחון מקיף ומקצועי, על מנת להתאים תוכנית טיפולים מותאמת אישית לכפות הרגליים שלכם. ברוב המקרים נציע טיפול חדשני המבוסס על מכשיר לייזר ייעודי, בשילוב עם משחות יום ומשחות לילה. מדובר על טיפול מקיף, שיסייע להשמיד את הפטרייה ולמנוע ממנה לחזור. לתיאום תור, צרו קשר!

שתפו