היום ניתן לשמוע לא פעם על אנשים שסובלים מפטרת, מאחר ומדובר על אחד מסוגי הזיהומים הנפוצים ביותר. למעשה מרבית האנשים שמגיעים לרופאי עור מתלוננים על תסמינים של פטרת העור או פטרת ציפורניים. ברוב המקרים פטרת העור מתפשטת לכיוון הציפורן ומדביקה אותה, דבר שמוביל לשינוי בצבע ובמרקם של הציפורן ולבסוף מוביל להיפרדות שלה מהבשר. חשוב לדעת כי ניתן היום לטפל בפטרת במגוון רחב של דרכים שונות, כאשר טיפול מקומי הכולל שימוש במשחות שונות לפטרת, נחשב לרוב לאופציה הנפוצה ביותר. אנשים רבים רוכשים את המשחות בבתי המרקחת, ללא שום צורך במרשם רופא. חשוב לציין כי מדובר על משחות פחות עוצמתיות, לכן הן יכולות לסייע בעיקר במקרים קלים, לפני שהפטרת מספיקה להתפשט.

משחות לפטרת

משחות לפטרת – מה מתאים לכם?

מעבר למשחות שנמכרות ללא מרשם רופא, כדאי להכיר את המשחות שמצריכות ביקור אצל רופא העור. הרופא אמור לאבחן את רמת ההתפשטות של הפטרת, ובהתאם לכך להמליץ על שימוש במשחה לפטרת ציפורניים שהיא עוצמתית יותר. בחלק מהפעמים, הרופא ימליץ על שימוש בתרופות אנטי פטרייתיות, שמבטיחות להשמיד את הפטרת בצורה יעילה יותר. יש לזכור כי בחלק ניכר מהפעמים המשחות אינן אפקטיביות מספיק, או לחילופין, מספקות פתרון לטווח הקצר בלבד. במקרים מסוג זה ניתן לחוות הקלה בתסמינים, אך הם צפויים לחזור תוך זמן קצר בלבד. ברוב המקרים, רופאי העור ימליצו על תרופות שנועדו לטפל בפטרת, במיוחד אחרי הכישלון של טיפול מקומי באמצעות המשחות. אך יש לזכור כי התרופות עלולות להוביל לתופעות לוואי מסוכנות, כולל כשל בתפקודי כבד. לכן האופציה האיכותית והיעילה ביותר שקיימת היום בשוק, היא טיפול באמצעות לייזר. קרני הלייזר מבטיחים להשמיד את הפטרייה ומספקים פתרון לטווח הרחוק.

משחות לפטרת – מה קיים היום בשוק?

הטיפול הנפוץ ביותר כולל שימוש ב”לק” אנטי פטרייתי לציפורניים, הנמכר לרוב ללא מרשם רופא. ישנם סוגים שונים של לק, המיוצרים על ידי חברות שונות. רוב הרופאים ממליצים להשתמש בלק המכיל 8% ציקלופירוקס, הנחשב ליעיל רק בעשירית מהמקרים. הלק מתקשה לחדור דרך הציפורן העבה, לכן הריכוז שלו בשורש הציפורן אינו יעיל במיוחד למיגור הפטרת. אומנם היום קיימים גם לקים בעלי ריכוז גבוה יותר של חומר פעיל, אך רמת היעילות שלהם לא השתפרה באופן מהותי. ניתן למצוא גם משחות המכילות אוריאה בריכוז של 40%, המסייעות לרכך את הציפורן ולסייע בהחדרת הלק לתוך שורש הציפורן. בנוסף, כדאי לדעת כי ניתן היום לרכוש משחות ייעודיות בקליניקות המתמחות בפדיקור רפואי.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפול מקיף ומקצועי בפטרת העור והציפורניים, באמצעות הקפדה על אבחון יסודי והתאמת הטיפול הנדרש עבורכם. אנו מציעים לשלב בין טיפול בלייזר לבין משחה ייעודית, שאנו מכינים באופן עצמאי. השילוב בין השניים מוביל ל- 100% הצלחה. למידע נוסף, צרו קשר!

שתפו