פטרת הציפורניים הינה זיהום פטרייתי, העלול להופיע בכפות הידיים או בכפות הרגליים. ברוב המקרים, מדובר על זיהום פטרייתי שמקורו בסדקים המופיעים בכפות הרגליים ומעוותים את העור מסביב לציפורן. ללא טיפול מתאים, הפטרת עוברת לציפורניים וגורמת לציפורניים צהובות, מעוותות ומנותקות מהעור.

רוב האנשים שסובלים מפטרת הציפורניים יסבלו גם מעור אדמומי ומגורה, גרד מציק בין האצבעות וקילופי עור. לכן הטיפול חייב להתמקד גם בעור וגם בציפורניים, על מנת למגר את התופעה מהשורש ולמנוע את חזרתה. חשוב לציין כי גם ילדים וגם מבוגרים עלולים לסבול מפטרת, לכן חשוב לאבחן את הבעיה מוקדם ככל הניתן, במטרה לזרז ולייעל את הטיפול.

מה ההבדל בין טיפול בפטרת אצל ילדים לעומת מבוגרים

פטרת אצל ילדים לעומת מבוגרים – הגורמים והתסמינים שכדאי להכיר

הגורם המרכזי לפטרת העור והציפורניים הוא סביבה חמה, לחמה, חשוכה ולא מאווררת. לכן מי שאינו מקפיד על היגיינה מספקת של כפות הרגליים, או לחילופין, אינו טורח לנגב היטב בין האצבעות, עלול לפתח פטרת. כמו כן, גרביים שאינן מנדפות זיעה, נעליים צמודות והזעה מוגברת, מעודדים את התפתחות הפטרת. כמובן שאי הקפדה על כפכפים במלתחות ציבוריות, חדרי הלבשה ובריכות שחייה, עלולה להוביל להדבקה. בנוסף, נשים רבות נדבקות בפטרת בעקבות טיפולי בניית ציפורניים, כתוצאה מאי הקפדה על סטריליזציה מספקת של המכשור.

חשוב לדעת כי ניתן לטפל בבעיה בצורה היעילה ביותר באמצעות טיפולי לייזר בשילוב עם משחה ייעודית, במקום להסתפק במשחה שניתנת על ידי רופא העור, או לחילופין, כדור ייעודי, שעלול להוביל לתופעות לוואי קשות לכבד ולכליות. יש לזכור כי גם ילדים עלולים להידבק בפטרת, לכן חשוב לבחון לעומק כל סוג של אדמומיות על העור. הפטרת מדבקת במיוחד ועלולה לעבור לילדים אחרים ולשאר בני הבית.

פטרת אצל ילדים לעומת מבוגרים – נקודות למחשבה

רוב הילדים אינם מודעים לגוף שלהם, לכן האחריות של ההורים לבחון ולוודא כי אין שום סימנים לפטרת. הפטרת יכולה להופיע על העור, הציפורניים, בקרקפת וכמובן בכפות הרגליים. מומלץ לפנות לרופא לצורך אבחנה מדויקת, מאחר ולא פעם מדובר על תגובה אלרגית או עקיצה של חרק.

הטיפול בפטרת תלוי בגיל של הילד, ברמת ההתפשטות שלה וביעילות של מערכת החיסון של הילד. בחלק מהמקרים יהיה צורך לשלב את הטיפול עם אנטי היסטמינים, במטרה להפחית את תחושת הגרד ולשפר את איכות החיים של הילד.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפול מקיף ומתקדם במקרים של פטרת העור או פטרת הציפורניים. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של חמישה עשורים בתחום ומקפידים להשתמש במכשור המתקדם והמשוכלל ביותר. נשמח להציע לכם אבחון מקיף, לצד התאמת תוכנית טיפול אישית, הכוללת לרוב את השילוב האידיאלי בין טיפול בלייזר לבין שימוש במשחה ייעודית. הקפדה על תוכנית הטיפול תספק לכם 100% הצלחה.

לקבלת פרטים נוספים ולתיאום תור – צרו קשר!

 

שתפו