אנשים רבים סובלים מפטרת הציפורניים, הנחשבת לאחת הבעיות הנפוצות ביותר בעידן המודרני. רוב האנשים מבלים את רוב היום שלהם בתוך נעל סגורה וגרביים הדוקות, המונעות את ההתאווררות הדרושה לכפות הרגליים. כתוצאה מהסביבה הלחה, ישנה נטייה להתפתחות של פטרת הציפורניים. כמו כן, ניתן להידבק בפטרת הציפורניים באמצעות הליכה יחפה בבריכה או במקלחות הציבוריות. חשוב לטפל בפטרת הציפורניים מוקדם ככל הניתן, במטרה למנוע את ההתפשטות שלה לשאר הציפורניים בכף הרגל. כמו כן, יש להקפיד על ההנחיות הנדרשות, על מנת למנוע התפתחות נוספת של פטרת הציפורניים.

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי טיפול אמין ויעיל בפטרת הציפורניים. אנו מחזיקים בניסיון של 50 שנה בתחום ומספקים את השילוב המושלם בין טיפול בלייזר לבין טיפול במשחה ייעודית, על מנת להבטיח לכם הצלחה וודאית של הטיפול. אנו מקפידים על אבחון מדויק ומקיף של מצב הציפורניים ומספקים הערכה של משך הטיפול הדרוש לכם, בהתאם לתוכנית טיפול מותאמת אישית.

מהן הפעולות שחשוב לעשות לאחר טיפול בפטרת ציפורניים

מה חשוב לדעת לגבי טיפול בפטרת ציפורניים?

כל מי שסובל מפטרת הציפורניים חייב לטפל בבעיה בצורה היסודית והמקצועית ביותר, מאחר ומדובר על זיהום פטרייתי שאינו עובר מעצמו. מי שיזניח את הבעיה רק יחמיר את רמת ההתפשטות של הפטרייה וככל הנראה יסבול מציפורניים נגועות נוספות. בחלק מהמקרים ניתן לטפל באמצעות תרופות סבתא, כגון מריחת האזור בשמן עץ התה או הקפדה על אמבטיית רגליים המכילה חומץ. אך במקרים חמורים יותר, יהיה צורך בשימוש במשחות או תרופות ייעודיות. נכון להיום, הטיפול האפקטיבי והמומלץ ביותר, כולל שילוב של טיפול בלייזר לצד שימוש במשחה ייעודית. טיפול מסוג זה יבטיח לכם להיפטר אחת ולתמיד מפטרת הציפורניים וימנע ממנה לחזור בשנית, במידה ותקפידו על ההנחיות. לאחר הטיפול חשוב להקפיד על היגיינה של כפות הרגליים ולהבטיח אוורור מספק לאורך רוב שעות היום. זוהי הדרך היעילה ביותר להימנע מהופעה של עור מגורה, אדום ומתקלף, המבטיח את חזרת פטרת הציפורניים.

טיפול בפטרת הציפורניים – כיצד למנוע ממנה לחזור?

פטרת הציפורניים מתחילה לא פעם בתור פטרת העור, המטפסת לכיוון הציפורניים. לכן הטיפול חייב להתמקד לא רק בציפורניים, אלא גם בעור המגורה של כף הרגל, במיוחד באזור שבין האצבעות. בסיום הטיפול חשוב להקפיד על אוורור מספק של כפות רגליים ומניעת הדבקה חוזרת, באמצעות הקפדה על היגיינה. יש צורך להימנע מהליכה יחפה באזורים ציבוריים, במיוחד כאשר מדובר על בריכה, פארק מים, מקלחות ציבוריות וכדומה. כמו כן, יש להימנע מיצירת סביבת גידול לחה וחמימה באזור כפות הרגליים, על ידי הקפדה על נעליים נוחות, גרביים מנדפות זיעה ושימוש בטלק. הטלק זול וזמין ומאפשר ייבוש יעיל של כפות הרגליים.

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לסייע לכם לטפל בפטרת הציפורניים ולייעץ לגבי מניעת הופעה חוזרת. למידע נוסף, צרו קשר.

שתפו