עור סדוק בכפות הרגליים יכול להיווצר כתוצאה מסיבות שונות, אך לרוב מדובר על לחץ פיזי המופעל על האזור לאורך זמן. אנשים שאינם מקפידים על נעליים נוחות ומתאימות, עלולים לפתח עור קשה וסדוק באזורים השונים של כף הרגל. כמו כן, פעילות גופנית מאומצת, כגון ריצה או הליכה ארוכה, עלולים גם כן לגרום להיווצרות של עור קשה וסדוק. ברוב המקרים, העור הקשה והסדוק יופיע באזור העקב, כריות כף הרגל או דפנות כף הרגל.

יש לזכור כי במקרה של עליה משמעותית במשקל הגוף, כמו במקרים של היריון, ישנה נטייה להיווצרות של עור סדוק או עור יבש, בעקבות הלחץ המופעל על כפות הרגליים. אך חשוב לזכור כי באמצעות טיפול מקיף ומקצועי בקליניקה המתמחה בתחום, ניתן להיפטר מהעור הסדוק אחת ולתמיד.

מהם הגורמים לעור סדוק בכפות הרגליים?

עור סדוק בכפות הרגליים – מה ניתן לעשות בנידון?

קודם כל, יש לציין כי עור סדוק בכפות הרגליים עלול לגרום לתחושת כאב ואי נוחות, לכן חשוב לזכור כי ניתן לטפל בבעיה ואין שום צורך לסבול ממנה. כמו כן, יש לזכור כי בחלק מהאזורים בכף הרגל, העור עלול להתעבות כתוצאה מהלחץ היומיומי שמופעל על האזור, דבר שעלול להוביל להתפתחות של יבלת לחץ. במקרים אחרים, מדובר על עור סדוק שנגרם כתוצאה מזיהום פטרייתי, דבר שמצריך טיפול שונה לחלוטין, מאשר במקרים של עור יבש וסדוק הנגרם כתוצאה מלחץ והנעלה לא מתאימה.

יש לזכור כי ללא טיפול מתאים הסדקים עלולים להפוך לעמוקים יותר, דבר שיגרום לתחושת כאב עזה ויקשה על היכולת לדרוך על כפות הרגליים. לכן חשוב לפנות לקליניקה מקצועית שמתמחה בפדיקור רפואי, על מנת לאבחן את מקור העור הסדוק ולטפל בו בצורה היעילה ביותר. כמו כן, מומלץ לנעול נעליים אלסטיות ורחבות ולהקפיד על גרביים העשויות מכותנה מלאה. 

מה חיוני לדעת לגבי עור סדוק בכפות הרגליים?

חשוב לציין כי ברוב המקרים העור הסדוק מופיע בעקבות פטרייה בכף הרגל. יש לזכור כי פטרייה עלולה לגרום לעור יבש, אדמומי, קשקשי או אפילו להוביל להתפתחות של שלפוחיות ופצעים מוגלתיים. הפטרייה גורמת להתעבות ולהתקשות של העור, דבר שלא פעם גורם לסדקים. יש לזכור כי פטריות ברגליים נגרמות כתוצאה מחום, לחות ומחסור מספק באוורור.

כמו כן, רוב האנשים נדבקים בפטרת בזמן שהייה בחדרי הלבשה, מלתחות ציבוריות, בריכות שחייה וכדומה. לכן על מנת להימנע מהתפתחות של פטריות ברגליים יש צורך להקפיד על כפכפים במקומות ציבוריים וכמובן לא לשכוח לשמור על היגיינה ואוורור מספק של כפות הרגליים. 

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם אבחון מקיף וטיפול יסודי במקרים של עור סדוק בכפות הרגליים. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של עשרות שנים בתחום, לצד הקפדה על סטריליות, ציוד ומכשור מקצועי ומתקדם. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

 

שתפו