לא פעם ניתן לראות אנשים מבוגרים, הסובלים מפטריות בידיים. הפטרת נוטה יותר לתקוף אנשים הסובלים ממערכת חיסון חלשה, כגון קשישים, חולי סכרת ואנשים המתמודדים עם מחלות כרוניות שונות.

אך חשוב לזכור כי פטרת הציפורניים עלולה להופיע גם אצל אנשים צעירים, במיוחד כאשר מדובר על אנשים שנאלצים לשמור את הידיים שלהם לחות לאורך שעות, כתוצאה מדרישות התפקיד.

כמו כן, נשים שמבצעות טיפולי לק ג’ל או מניקור ומריחת לק, נמצאות בקבוצת סיכון לפתח פטרת ציפורניים בידיים.

חשוב לזכור כי טיפול בפטריות בידיים כולל לרוב שימוש במשחות או כדורים ייעודיים, אך המשחות יהיו פחות יעילות והכדורים עלולים להוביל לנזק חמור לכבד ולכליות.

לכן חשוב לפנות מראש לקליניקה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם טיפול מקיף ומקצועי, המבוסס על טיפולי לייזר חדשניים בשילוב עם משחה ייעודית.

טיפול בפטריות בידיים

טיפול בפטריות בידיים – מה מעולם לא סיפרו לכם?

כדאי לציין כי פטריות בידיים עלולות להיות מדבקות במיוחד, לכן חשוב לפנות לטיפול מתאים מוקדם ככל הניתן.

מי שיזניח את הבעיה עלול לגלות כי הפטרת התפשטה לשאר הציפורניים, דבר שמוביל למראה לא אסתטי במיוחד.

כדאי לדעת כי כעשירית מהאוכלוסייה הכללית תסבול בשלב מסוים מפטרת בכפות הידיים, מאחר ומדובר על זיהום עור טורדני ונפוץ יחסית. הפטרת מתפתחת בתוך העור וגורמת להיווצרות של קמטים בולטים, תחושת גרד עוצמתית ונימים מודלקים.

רוב האנשים יסבלו מפצעונים וקילופי עור, לצד שינוי של גוון העור לגוון צהבהב יותר. ברוב הפעמים מדובר על פטרת שעברה מכפות הרגליים לכפות הידיים.

לרוב הפטרת תתחיל מפציעות קלות באזור הציפורניים, העוזרות להתפשטות שלה. הציפורן מפתחת כתמים צהובים- לבנים והיא הופכת לרגישה למגע. ללא טיפול מתאים עלולה להתפתח מוגלה, אדמומיות וכאב באזור הציפורן. 

החשיבות של טיפול בפטריות בידיים

חשוב להבין כי הזנחה של פטריות בידיים תגרום לציפורן להתנתק מהבסיס שלה. במקרים קלים יותר, הציפורן תהפוך לעבה ומחוספסת, בעלת גוון צהבהב.

אנשים העובדים בסביבה לחה עלולים לפתח זיהום כרוני, בדיוק כמו אנשים הסובלים ממערכת חיסון חלשה, כתוצאה מסרטן, סוכרת וכדומה.

חשוב לאבחן את סוג הפטרת באמצעות דגימה מיקרוסקופית, על מנת להתאים את תוכנית הטיפול המתאימה ביותר עבורכם. טיפול קונבנציונאלי יכול להיות יעיל, אך טומן בחובו לא מעט תופעות לוואי.

לעומת זאת, טיפול בלייזר ישמיד את הפטרת, ללא שום תופעות לוואי משמעותיות.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם אבחון מקיף וטיפול בפטריות בידיים בהתאמה אישית. אנו מקפידים לבנות תוכנית טיפול אישית לכל מטופל, על מנת לספק את התוצאה המקצועית והיעילה ביותר. אנו ממליצים על השילוב האידיאלי בין טיפולי לייזר לבין משחה ייעודית למריחה בשעות הבוקר או הערב, בהתאם לתוכנית הטיפול שלכם. מי שיקפיד על כל שלבי התוכנית יוכל ליהנות מ- 100% הצלחה. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

שתפו