אנשים רבים סובלים מפטריות בידיים, כאשר ברוב המקרים הפטרת מתחילה בעור ומתפשטת לכיוון הציפורניים. בחלק מהמקרים מדובר על הדבקה שמתרחשת כתוצאה מטיפול מניקור או לק ג’ל, מאחר וקוסמטיקאית שאינה מקפידה על סטריליזציה של הציוד שלה עלולה להדביק את כל הלקוחות. מספיק שאחת מהלקוחות תגיע עם פטרייה על מנת שכל לקוחה שתגיע אליה תידבק בפטרת. יש לזכור כי פטרת בידיים נחשבת למחלת עור נפוצה ומדבקת, לכן אין זה מפתיע כי רבים סובלים מהבעיה. כמו כן, יש לזכור כי מי שסובל מפטרת בכפות הרגליים עלול להעביר את הפטרת לכפות הידיים, כתוצאה מאי הקפדה מספקת על היגיינה. בכל מקרה, מומלץ להגיע לקליניקה שמתמחה בתחום לצורך טיפול מקיף, מאחר וללא טיפול הפטרת עלולה להתפשט ואף להדביק את שאר בני הבית.

טיפול בפטריות בידיים

טיפול בפטרת בידיים – חומר רקע ששווה להכיר

אנשים שסובלים מפטרת בידיים יסבלו מעור מגורה, אדום ומתקלף. ברוב המקרים מדובר על תחושת גרד לא נעימה, שעלולה להתפשט לכיוון האצבעות. במידה ולא תטפלו במצב, הפטרת עלולה לעבור לציפורניים ולהוביל לשינוי בצבע ובעובי של הציפורן. ציפורן הנגועה בפטרת מאופיינת בהופעה של כתמים לבנים או צהובים, אשר הולכים ומתפשטים לכל אורך הציפורן. בהמשך הציפורן הופכת לצהובה ועבה יותר ולבסוף היא מתנתקת מהעור. חשוב לטפל בפטרת מוקדם ככל הניתן, במטרה למנוע את המשך התפשטותה. הפטרת נפוצה במיוחד בקרב קשישים, אנשים בעלי מחלות רקע וחולשה של המערכת החיסונית, חולי סכרת וכדומה. במקרים קשים יהיה צורך באשפוז ובטיפול הכולל עירוי עם אנטיביוטיקה ייעודית. כמובן שבמקרים קלים יותר ניתן להסתפק בטיפול נקודתי.

טיפול בפטרת בידיים – כיצד לעשות זאת נכון?

רוב האנשים שמגלים כי הם סובלים מפטרת בידיים פונים לרופא העור. במרבית המקרים הרופא רושם משחה ייעודית, שלרוב אינה מצליחה להשמיד את הפטרת. הפטרת נוטה לחזור מיד בסיום הטיפול, לכן טיפול זה יהיה פחות אפקטיבי. במקרים קשים יותר, הרופא עלול לרשום לכם כדורים ייעודיים, אך יש לזכור כי כדורים אלו עלולים לגרום לתופעות לוואי קשות לכבד ולכליות שלכם. לכן ההמלצה הכללית היא לפנות מראש לקליניקה מקצועית ואמינה, המתמחה בתחום ומציעה טיפולי לייזר. טיפולי לייזר הוכחו כיעילים לטיפול בפטרת בידיים ובציפורניים, מאחר וקרן הלייזר מצליחה להשמיד את הפטרת ולמנוע את חזרתה. מדובר על טיפול בעל 100% הצלחה, במידה ומקפידים להגיע לכל הטיפולים ולמרוח משחה ייעודית. השילוב בין טיפולי הלייזר לבין משחה מהווה את האופציה המושלמת לטיפול בפטרת בידיים.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפול בפטריות בידיים ברמה הגבוהה ביותר. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל ל- 50 שנה ונשמח לרתום את כל הידע הרב שצברנו לאורך השנים, במטרה לספק לכם תוכנית טיפול יעילה בהתאמה אישית. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

 

שתפו