לא מעט אנשים סובלים ממצב של יבלות ברגליים, מאחר ומדובר על אחת התלונות המוכרות והנפוצות ביותר. מדובר על גידולי עור קטנים, העלולים להופיע מסיבות שונות ולגרום לתחושת אי נוחות ואף כאב, מעבר לפגיעה במראה האסתטי של כף הרגל. חשוב להכיר את כל הטיפים הרלוונטיים למניעת יבלות בכפות הרגליים וכמובן לטפל ביבלות הקיימות בצורה היעילה והמקצועית ביותר. 

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפים ועצות למניעת יבלות ברגליים וכמובן לסייע לכם להתמודד עם היבלות הקיימות. אנו מקפידים לבצע אבחון מקיף של סוג היבלת, במטרה להציע את הטיפול היעיל והמהיר ביותר עבורכם. אנו מחזיקים ב- 50 שנות ניסיון בתחום ונשמח לסייע לכם לשמור על האסתטיקה של כפות הרגליים שלכם.

קראו עוד על טיפול ביבלות ברגליים >>

טיפים למניעת יבלות ברגליים

מה חשוב לדעת לגבי יבלות ברגליים?

קודם כל, חשוב להבין כי מי שסובל מיבלות בכפות הרגליים, חייב לטפל בהן בצורה היעילה ביותר, במטרה להיפטר מהן אחת ולתמיד. במידה ומדובר על יבלות ויראליות, ניתן לטפל בהן באמצעות חנקן נוזלי או לייזר, על מנת להרוס את נימי הדם המזינים אותן. לעומת זאת, במקרה של יבלת לחץ, יש להסיר את כל העור הקשה שהצטבר על היבלת, על מנת להוציא את השורש שלה. מעבר לכך, יש לשנות את סוג הנעליים או סוג הפעילות הגופנית, שהובילו ליצירת היבלת. לכן הטיפ החשוב ביותר, הוא להקפיד על נעליים מתאימות, שאינן לוחצות על כפות הרגליים. כדאי לדעת כי לא רק הנעליים עלולות לגרום להיווצרות יבלת, אלא גם גרביים לא נוחות או חוסר מספק באוורור הנעליים בתום הפעילות הגופנית. כדאי לזכור כי כפות הרגליים נושאות את כל משקל הגוף, לכן חשוב לתת את הדעת ליציבה נכונה ולדאוג לתמיכה אידיאלית לכפות הרגליים.

טיפים למניעת יבלות ברגליים – לגזור ולשמור!

הטיפ הראשון הוא לחזק את מערכת העיכול, מכיוון שאנשים בעלי מערכת חיסון חלשה יותר, נמצאים בקבוצת סיכון להידבקות ביבלת ויראלית. ההדבקה עלולה להתרחש בבריכה ציבורית, במלתחות ובכל מקום שבו הולכים יחפים, לכן חשוב לחזק את מערכת החיסון וכמובן להקפיד על כפכפים. כאשר מדובר על יבלות לחץ, ההקפדה היא על מניעת לחץ ממושך על אזור ספציפי בכף הרגל. לצורך כך, יש להיעזר באנשי מקצוע, על מנת להתאים נעליים נוחות, שמספקות תמיכה אידיאלית לכף הרגל, תוך כדי פיזור אחיד של הלחצים. מעבר לכך, ניתן להיעזר במדרסים אורתופדיים, כדי להבטיח לעצמכם חלוקת משקל שווה על כל שטח כף הרגל.

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לסייע לכם להיפטר מיבלות בכפות הרגליים ולייעץ לכם לגבי מניעת הופעת יבלות חדשות. אנו מחזיקים בשנים של וותק וניסיון בתחום, לצד הקפדה על אבחון מקיף והתאמת תוכנית טיפול אישית. נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום, על מנת להבטיח לכם כפות רגליים בריאות ואסתטיות. לפרטים נוספים,צרו קשר.

שתפו