אנשים רבים סובלים מהתופעה של ציפורניים חודרניות, הנוטות לצמוח בעיקר בכפות הרגליים. מדובר על תופעה כואבת ולא נעימה, שנגרמת לרוב כתוצאה מגזירה לא תקינה של הציפורן. ללא טיפול מתאים האזור עלול להזדהם, דבר שיוביל לתחושת כאב עזה, נפיחות, אדמומיות ומוגלה. לכן חשוב לא להזניח את המצב, אלא לפנות מראש לקליניקה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום. זוהי הדרך היעילה ביותר לאתר את הפתרון המושלם לבעיה ולמנוע את הישנותה. כדאי לדעת כי בשלבים הראשונים של התפתחות הציפורן החודרנית ניתן להיעזר בתרופות ביתיות, שיכולות להקל על הכאב ולטפל בדלקת. אך במקרים חמורים יותר, כדאי לפנות לאנשי מקצוע מהתחום.

 5 התרופות הביתיות המובילות להקלה על כאבים מציפורניים חודרניות

התרופות הביתיות המובילות להקלה על כאבים מציפורניים חודרניות – נעים להכיר!

  1. ציפורן חודרנית נגרמת כתוצאה מחוד הציפורן שחודר לתוך הבשר, דבר שמוביל להתפתחות של תהליך דלקתי באזור. אך מי שיתפוס את הציפורן החודרנית בתחילת דרכה יוכל לטפל בבעיה באופן עצמאי. יש להשרות את כף הרגל במים חמימים על מנת לרכך את העור מסביב לציפורן. בהמשך ניתן בעדינות לנסות לגזור את הציפורן החודרנית וכמובן לחטא את העור מסביב.
  2. ניתן להשרות את כף הרגל במים חמימים המהולים בחומץ תפוחים, מאחר וחומץ תפוחים יכול להקל על התהליך הדלקתי ולהפחית את רמת הכאב.
  3. ניתן למרוח את האזור במשחה אנטיביוטית ללא מרשם, על מנת לעודד את הריפוי ולהפחית את הסיכון לזיהומים. כדאי לחבוש את הציפורן לאחר מריחת המשחה.
  4. ניתן להשתמש במגן בוהן, המספק ריפוד לציפורניים החודרניות. חלק מהמגנים מגיעים עם ג’ל ייעודי, שנועד לרכך את הציפורן החודרנית.
  5. ניתן למרוח את האזור בשמן עץ התה מהול בשמן זית או שמן שקדים. אופציה נוספת, היא להשרות את כף הרגל בתוך גיגית המכילה מים חמימים עם שמן עץ התה. שמן עץ התה, בדומה לחומץ התפוחים, מכיל תכונות אנטי דלקתיות והוא יכול לסייע לחטא את האזור ולמנוע התפתחות של זיהום.

בכל מקרה שבו השיטות הטבעיות לא עוזרות כדאי לפנות לקליניקה מקצועית שמתמחה בתחום. מדובר על פתרון יעיל יותר מהליך כירורגי, שנחשב בעלי אחוזי הצלחה נמוכים יותר וכרוך בתקופת החלמה ארוכה, כאב ומראה לא אסתטי של הציפורן.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את הפתרון המושלם לציפורניים חודרניות. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של שנים בתחום ונשמח לספק לכם אבחון מקיף והתאמת תוכנית הטיפול האידיאלית ביותר עבורכם. אנו מציעים פתרון מהיר ויעיל לטיפול בציפורן חודרנית, הכולל הוצאת שני מילימטר של הציפורן שחדרו לתוך הבשר. הטיפול עצמו אורך כ- 5 דקות בלבד והיא אינו כואב ואינו פוגע בנראות האסתטית של כף הרגל. בסיום הטיפול תחוו בהקלה משמעותית בתחושת הכאב והדלקת באזור תפחת במהירות. אנו נלווה אתכם לאורך צמיחת הציפורן, במטרה לוודא את המסלול התקין שלה. לתיאום תור ולקבלת מידע נוסף, צרו קשר!

 

שתפו