אנשים רבים סובלים ממצב של עור קשה ברגליים, אשר בחלק מהפעמים עלול גם להיסדק ולגרום לתחושת כאב חדה ומעיקה במיוחד. חשוב לדעת כי ניתן לטפל בעור הקשה ואף למנוע מראש את היווצרותו, באמצעות טיפול מקצועי ואמין בקליניקה המתמחה בתחום. טיפול המבוסס על אבחון מקיף של מצב כפות הרגליים שלכם יוכל לספק לכם את התוצאות האיכותיות והיעילות ביותר. הדבר נכון כמובן עבור כל אדם, אך חיוני במיוחד לקשישים ולאנשים שסובלים מבעיות בריאותיות שונות, העלולות להחמיר את מצב כפות הרגליים שלהם. חשוב לזכור כי הסיבה העיקרית להיווצרות של עור קשה בכפות הרגליים היא תנאי לחץ המופעלים על האזור, באמצעות הנעלה לא מתאימה או פעילות ספורטיבית. כמובן שאין צורך לרוץ מרתון על מנת לסבול מכפות רגליים יבשות וסדוקות, מאחר וגם אנשים שמבלים את רוב היום שלהם בעמידה או בהליכה, עלולים גם כן לסבול מהתופעה.

עור קשה ברגליים

עור קשה ברגליים – קווים לדמותו

ההיווצרות של עור קשה ברגליים דומה להיווצרות של יבלות, מאחר ובשני המקרים מדובר על לחץ שמופעל על האזור לאורך זמן. ברוב המקרים, העור הקשה ייווצר על דפנות כף הרגל, כרית כף הרגל או העקב. בחלק גדול מהמקרים העור הקשה נוצר כתוצאה מעלייה פתאומית במשקל הגוף, כמו במקרים של היריון. המשקל העודף גורם ללחץ על האזור ומוביל להיווצרות של עור קשה יותר. ללא טיפול מתאים, העור עלול להיסדק, דבר שעלול להוביל לתחושה לא נעימה ואף כואבת. כמו כן, חשוב לדעת כי באזורים בעייתיים העור הקשה עלול לפתח שורש, ולהפוך למעשה ליבלת לחץ. בנוסף לכך, כדאי לדעת כי בחלק מהמקרים העור הקשה והסדוק מהווה את אחד התסמינים של עור שנגוע בפטרת, מאחר ואחת התופעות של פטרת העור היא היווצרות של עור סדוק, המקל על התפשטות הפטרת. במקרים מסוג זה, הטיפול יהיה כמובן שונה לחלוטין, מהטיפול המתאים לעור יבש וסדוק כתוצאה מלחץ והנעלה לא מתאימה.

טיפול בעור קשה בכפות הרגליים

קודם כל, כדאי להתייחס למניעה של היווצרות עור קשה וסדוק, דבר שניתן להשיג בקלות רבה יחסית, באמצעות הקפדה על נעליים נוחות, התואמות את המידה של כפות הרגליים שלכם. ההמלצה הכללית היא לבחור בנעליים אלסטיות ורחבות, המספקות לכף הרגל את היכולת לנוע בתוך הנעל ולהימנע מהיווצרות של לחץ על אזור מסוים. בנוסף, כדאי להקפיד על גרביים העשויות מכותנה מלאה, על מנת להבטיח נידוף זיעה ומניעה של זיהומים ופטרת. הטיפול מתבצע בקליניקה שמתמחה בתחום, תוך כדי התאמת הטיפול למצב כפות הרגליים שלכם.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם אבחון מקיף וטיפול בהתאמה אישית במקרים של עור קשה ברגליים. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של עשרות שנים בתחום ונשמח לתרום לכם מהידע והמיומנות הרבה שצברנו לאורך השנים. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

 

שתפו