אנשים רבים נוטים לסבול מפטרת הציפורניים בעונת הקיץ. רוב האנשים נוטים ללכת יחפים בקיץ, דבר שמגביר משמעותית את סיכויי ההדבקות. יש לזכור כי מי שיקפיד לנעול כפכפים בבריכה ובמלתחות המשותפות בחדר הכושר, יקטין באופן מהותי את הסיכון לחזור הביתה עם פטרת ציפורניים. הסביבה הלחה באזור הבריכה והמלתחות מהווה סביבה מושלמת להתפתחות הפטרת. לכן כדאי תמיד להקפיד על כפכפים וכמובן לשמור על היגיינה. מעבר לכך, כדאי לזכור כי פטרת הציפורניים נוטה להתפתח אצל אנשים שאינם מקפידים על אוורור מספק של כפות הרגליים. לכן אם אתם מסתובבים כל היום עם נעליים סגורות, ישנו סיכוי סביר שתפתחו פטרת ציפורניים.

הקשר בין נעליים לפטרת ציפורניים

כיצד למנוע פטרת ציפורניים?

יש להקפיד לאוורר את כפות הרגליים על בסיס יומיומי ולהימנע מנעילה של נעליים סגורות ולא נושמות לכל אורך היום. הנעליים הסגורות מונעות את אוורור כפות הרגליים ומייצרות סביבה לחה וחמימה, האידיאלית להתפתחות הפטרת. מעבר לכך, כדאי לדעת כי אם אין לכם ברירה אלא לנעול נעליים סגורות, יש להקפיד על גרביים מאווררות ונושמות. גרביים העשויות מחומרים שאינם מאפשרים את נידוף הזיעה יגבירו את הסיכוי להתפתחות פטרת הציפורניים. לעומת זאת, גרביים נושמות ומנדפות זיעה ימנעו היווצרות של סביבה לחה וחמימה, לכן הן יקטינו את הסיכון שלכם לפתח את הפטרת. כמובן שיש לוודא כי הן הגרביים והן הנעליים נוחות ואינן לוחצות, על מנת למנוע היווצרות של מחלות נוספות בכפות הרגליים.

פטרת הציפורניים – נקודות שחשוב להכיר

פטרת הציפורניים מתפתחת באופן הדרגתי, לכן כדאי לתת את הדעת לתסמינים הראשוניים. אם העור בכפות הרגליים מתחיל לגרד, להתקלף או מופיעות עליו שלפוחיות, ייתכן כי מדובר על פטרת העור. ללא טיפול מתאים, פטרת העור תתקדם לכיוון הציפורניים ותתחיל לשנות את הצבע והמבנה של הציפורניים שלכם. הציפורן תהיה עבה יותר, הצבע שלה ישתנה לצהבהב- חום ובסופו של דבר היא תתחיל להתנתק מהאצבע. לכן חשוב לאבחן את המצב מוקדם ככל הניתן ולפנות לטיפול יעיל ואמין. ברוב הפעמים המשחות שניתנות על ידי רופאי העור לא יוכלו לפתור את הבעיה מהשורש ואילו הכדורים עלולים להוביל לתופעות לוואי קשות. לכן עדיף לפנות לקליניקה שמתמחה בתחום, על מנת לטפל בפטרת הציפורניים בצורה היעילה והמקצועית ביותר.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לסייע לכם להיפטר אחת ולתמיד מפטרת הציפורניים שלכם. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל לחמישה עשורים בתחום ונשמח לספק לכם אבחון מקיף וטיפול בהתאמה אישית. ברוב המקרים נמליץ על השילוב האידיאלי בין משחה ייעודית לשימוש בלייזר, על מנת להבטיח 100% הצלחה. לאחר האבחון תקבלו הערכה של משך הטיפול הנדרש עבורכם ובהתאם לכך תיקבע סדרה של טיפולים מותאמים אישית. כמו כן, נדריך אתכם לגבי השמירה על כפות הרגליים, במטרה למנוע הופעה חוזרת של הפטרת. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

שתפו