אנשים רבים סובלים מפטרת הציפורניים, מאחר ומדובר על הזיהום הפטרייתי הנפוץ ביותר. רוב האנשים סובלים מפטרת בכפות הרגליים, אשר מתפשטת לכיוון הציפורניים וגורמת להתפתחות של ציפורניים צהובות, עבות ומעוותות. ללא טיפול מתאים, הציפורן תתנתק לבסוף מהעור ותגרום למראה לא אסתטי של כף הרגל. לכן חשוב לפנות לטיפול מקצועי מוקדם ככל הניתן, במטרה לעצור את התפשטות הפטרת ולהשמיד אותה אחת ולתמיד. יש לזכור כי ברוב המקרים הפטרת חודרת לעור דרך סדקים בכפות הרגליים, לכן חשוב לשמור על בריאות כפות הרגליים ולהקפיד על היגיינה. מומלץ להימנע מהליכה יחפה על משטחים לחים וחמימים, כגון מלתחות ציבוריות. רבים נהנים ללכת יחפים בעונת הקיץ, אך יש לזכור כי הדבר מעלה את הסיכון להידבק בפטרת. התסמינים הראשוניים כוללים עור מגורה, אדמומי ומתקלף ובהמשך תחוו תחושת גרד מעיקה בין האצבעות. בהמשך הפטרת תתפשט לכיוון הציפורניים ותצריך מכם טיפול אינטנסיבי יותר.

כדורים נגד פטרת ציפורניים – מה כדאי לדעת?

כדורים נגד פטרת ציפורניים – מה כדאי לדעת?

רוב האנשים שסובלים מפטרת הציפורניים נוטים לפנות לרופאי העור. ברוב המקרים הרופא ירשום לכם משחה, אשר לא תמיד תצליח להתמודד עם המשימה. במידה ומדובר על מצב חמור יותר, הרופא יכול לרשום לכם כדור אנטי פטרייתי. לכאורה מדובר על כדור קסם, מאחר והיעילות שלו גבוהה יחסית. אך יש לזכור את תופעות הלוואי השונות, העלולות להשפיע באופן ניכר על הכבד, הכליות ומערכת העיכול שלכם. לכן מי שנוטל כדורים חייב לבצע בדיקות דם וכמובן שאסור ליטול את הכדורים לאורך תקופה ממושכת. יש לזכור כי ישנן אופציות יעילות נוספות לטיפול בפטרת הציפורניים, שאינן כוללות תופעות לוואי. טיפול בלייזר הוכח בתור טיפול יעיל ונטול תופעות לוואי, אשר מבטיח 100% הצלחה. לכן מומלץ לקחת זאת בחשבון, לפני שמתחילים ליטול כדורים, העלולים להשפיע על מערכות הגוף השונות שלכם.

כדורים נגד פטרת – מה קיים היום בשוק?

הכדורים החדשים נגד פטרת נחשבים ליעילים, מאחר והם מובילים לתוצאות תוך זמן קצר יחסית. כדורים אלו מכילים את החומרים itraconazole ו-terbinafine. אך יש לזכור כי חלק מהאנשים רגישים לחומרים האלו, לכן במקרים מסוג זה, ניתן להשתמש בפלוקונזול. כדורים אלו מאופיינים בחדירות טובה של החומר הפעיל לתוך הציפורן, דבר שמבטיח את היעילות הגבוהה שלהם, אך רובם עלולים לגרום לבחילות, הקאות, כאבי בטן, פריחה, גרד ובעיות בתפקודי הכליה או הכבד.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפול יעיל ומקצועי במקרים של פטרת הציפורניים. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל ל- 50 שנה ונשמח לתרום לכם מהידע והניסיון הרב שצברנו לאורך השנים. אנו מתחייבים לאבחון מקצועי ומקיף ולהתאמת תוכנית טיפול אישית, המותאמת למצב הפטרת שלכם. ברוב המקרים אנו ממליצים על שילוב בין טיפולי לייזר לבין שימוש במשחה ייעודית, במטרה להבטיח לכם 100% הצלחה. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, צרו קשר!

 

שתפו