אנשים רבים סובלים מהתופעה של פטריה בציפורן, מאחר ומדובר על אחת מבעיות העור הנפוצות והמוכרות ביותר. רוב האנשים נדבקים בפטרת בזמן השהיה שלהם במקלחות ציבוריות או במלתחות של חדר הכושר, או לחילופין, כתוצאה מחוסר אוורור מספק של כפות הרגליים. חשוב לטפל בפטרת מוקדם ככל הניתן, על מנת למנוע את התפשטותה לשאר הציפורניים.

פטריה בציפורן - מהם השיטות הנפוצות לטיפול בבעיה?

פטריה בציפורן – קווים לדמותה

פטרת הציפורניים הינה זיהום פטרייתי, הנחשב לשכיח יותר בכפות הרגליים, מאשר בכפות הידיים. הזיהום נוצר כתוצאה מסדקים ועיוותים של העור המצוי מתחת לציפורן, כאשר עם הזמן הזיהום עובר לציפורן עצמה. חשוב להבדיל בין הפטרת הזיהומית, לבין הפטרת הפסיבית. הפטרת הזיהומית גורמת לציפורניים להתעבות, לשנות צורה ולהצהיב. ברוב המקרים, העור מסביב לציפורן יהיה אדום, מגורה ומתקלף והמטופל יתלונן על תחושת גרד בין האצבעות. מקרים אלו מאפיינים מצבים, בהם פטרת העור מטפסת לכיוון הציפורניים ומתחילה לקנן בהם. לכן הטיפול חייב להתמקד הן בעור והן בציפורניים. לעומת זאת, במקרים של הפטרת הפסיבית, הפטרת מתחילה כתוצאה ממכה בציפורן. למשל, במקרים בהם הנעל לוחצת על הבוהן, עלולה להתפתח פטרת באזור הלחץ. התופעה נפוצה במיוחד בקרב כדורגלנים, בלרינות וכל מי שעוסק בספורט מקצועי, המצריך לחץ מתמיד על ציפורן מסוימת. יש לציין כי פטרת פסיבית אינה מתפשטת לשאר הציפורניים, מאחר והיא אינה חיידקית.

פטריה בציפורן – טיפול מתאים

הטיפול המתאים ביותר יכלול כמובן מניעה, באמצעות הקפדה על נעליים נוחות ולא לוחצות והשקעה בגרביים מנדפות זיעה. כמו כן, חשוב להקפיד לאוורר את כפות הרגליים, מאחר ונעילת נעליים סגורות לאורך רוב שעות היום מגבירה את הסיכון לפתח פטרת. אך במידה וכבר נדבקתם, חשוב לדעת כי ניתן לטפל בתופעה באמצעות טיפולי לייזר, המאפשרים להשמיד את הפטרת, בשילוב עם משחה ייעודית. הטיפול הקונבנציונלי כולל שימוש במשחות שונות, הניתנות ע”י רופאי העור. כמו כן, במקרים קשים יותר, ניתן לקבל מרשם לכדורים ייעודיים. אך חשוב לזכור כי המשחות אינן יעילות בחלק מהמקרים והכדורים כוללים תופעות לוואי קשות, לכן הם אינם מתאימים לכל אחד. מעבר לכך, ניתן להיעזר בשיטות טבעיות, הכוללות השריית כפות הרגליים בגיגית המכילה מים עם חומץ או מריחת שמן עץ התה על הציפורן הנגועה. ההמלצה הכללית היא לפנות לאנשי מקצוע המתמחים בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם טיפול מותאם אישית.

אנו ברשת מרפאות לב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את הטיפול המקיף והיעיל ביותר עבור פטריה בציפורן. אנו מקפידים על אבחון הבעיה ובניית תוכנית טיפול אישית, על מנת להתאים את סוג ותדירות הטיפולים המתאימה ביותר עבורכם. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של 50 שנה בתחום ומקפידים להשתמש בטכניקות היעילות והמתקדמות ביותר. באמצעות שילוב מנצח בין משחה ייעודית וטיפולי לייזר, נוכל להשמיד את הפטרת אחת ולתמיד. לפרטים נוספים ולתיאום תור, צרו קשר עוד היום!

שתפו