פטרת הציפורניים נחשבת לאחת מזיהומי העור הנפוצים והמוכרים ביותר. מדובר על זיהום פטרייתי של הציפורן, השכיח יותר בכפות הרגליים. ברוב הפעמים מקור הזיהום הינו בסדקים המצויים בכפות הרגליים או בעיוותים בעור מתחת לציפורן. הפטרייה נוטה להתמקם בעור ולפתח תחושת גירוי, גרד ואדמומיות. ללא טיפול מתאים, היא נוטה להתפשט לכיוון הציפורניים ולהתחיל לכונן בהן. בשלב זה, הציפורניים יהפכו לצהובות, עבות ובעלות מראה מעוות. עם הזמן, הציפורן תתחיל להתנתק מהעור המצוי תחתיה, דבר שעלול להסב לא מעט אי נוחות ואי נעימות. לכן חשוב לטפל בפטרת הציפורניים מוקדם ככל הניתן, על מנת לקצר את משך הטיפול ולהעלות את רמת האפקטיביות שלו.

פטרת ציפורניים חומץ

פטרת ציפורניים חומץ – תרופת סבתא ידועה

אנשים רבים מאמינים כי ניתן לטפל בפטרת הציפורניים באמצעות תרופות סבתא שונות, כגון טבילת כפות הרגליים בגיגית המכילה מים חמימים המהולים בחומץ. מדובר אכן על תרופה יעילה, שיכולה לסייע במקרים התחלתיים של פטרת הציפורניים. אך במידה ומדובר על מקרים מתקדמים יותר, החומץ לא יהיה מספיק יעיל. במקרים מסוג זה מומלץ לגשת לקליניקה מקצועית המתמחה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם טיפול בהתאמה אישית. הטיפול המתקדם והיעיל ביותר הינו טיפול בלייזר, המשלב שימוש במשחה ייעודית לשעות הבוקר והערב. טיפול מסוג זה יבטיח את השמדת פטרת הציפורניים, ללא שום חשש מתופעות לוואי. כדאי לציין כי רוב רופאי העור ירשמו לכם לק ייעודי או משחה למריחה על הציפורן, אך מדובר על טיפול ארוך טווח ופחות יעיל. כמו כן, ניתן ליטול כדור ייעודי, שיכול לסייע להשמיד את הפטרת, אך לפגוע בתפקודי הכבד והכליות. לכן מומלץ להתמקד בטיפולים יעילים ונטולי תופעות לוואי, הניתנים בקליניקה מקצועית ומנוסה בלבד.

פטרת ציפורניים – נקודות חשובות שכדאי להכיר

חשוב לדעת כי פטרת הציפורניים מתפתחת לרוב כתוצאה מזיהום פטרייתי, המשפיע תחילה על העור של כף הרגל ורק לאחר מכן עובר לציפורן עצמה. לכן מי שמזהה את הסימנים הראשוניים של עור פטרייתי, חייב לגשת מיד לקבלת טיפול מתאים. כמו כן, פטרת הציפורניים יכולה להופיע כתוצאה מטראומה או לחץ מתמיד על אזור הציפורן, דבר שנפוץ בעיקר אצל ספורטאים ורקדנים. פטרת מסוג זה אינה מדבקת, בניגוד לפטרת המגיעה ממקור חיידקי.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את הטיפול היעיל והאיכותי ביותר במקרים של פטרת הציפורניים. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל ל- 50 שנה בתחום ונשמח לסייע ולייעץ לכם בנושא. אנו מקפידים על אבחון מקיף ויסודי לכל לקוח, לצד התאמת טיפול אישית, בהתאם לדרגת ההתפשטות של הפטרייה. ברוב הפעמים נמליץ על השילוב המושלם של טיפול במכשיר לייזר ייעודי, לצד שימוש במשחת בוקר וערב שנתאים עבורכם. כמו כן, נוכל להמליץ לכם על דרכים טבעיות לטיפול בפטרת ציפורניים התחלתית. לקבלת פרטים נוספים ולתיאום תור לאבחון, צרו קשר!

 

שתפו