נשים רבות סובלות ממצב של פטרת ציפורניים כתוצאה משימוש בלק או לק ג’ל, הידועים בתור אחד הגורמים המרכזיים להתפתחות של פטרת הציפורניים.

כל מי שעושה לק ג’ל בקליניקה חובבנית, שאינה מקפידה על היגיינה מספקת, עלולה לפתח פטרת ציפורניים בכפות הידיים או בכפות הרגליים.

אומנם יותר נפוץ לפתח פטרת בכפות הרגליים, כתוצאה מהסביבה הלחה והחשוכה שבה הן מצויות לכל אורך היום, אך שימוש בכלים לא סטריליים מגביר משמעותית את הסיכון לפתח פטרת גם בציפורני הידיים.

ציפורניים הסובלות מפטרת יהיו לרוב בעלי מראה צהבהב יותר ויהיה שינוי במרקם ובעובי שלהן.

יש לזכור כי פטרת הציפורניים עלולה להיות מדבקת במיוחד, לכן חשוב לטפל בבעיה במהירות, על מנת למנוע את התפשטות הפטרת לשאר הציפורניים.

פטרת ציפורניים ולק

פטרת ציפורניים ולק – על מה חשוב לתת את הדעת?

רוב הנשים שהולכות לקליניקה שמתמחה בטיפולי מניקור ולק ג’ל, מאמינות כי מדובר על פעולה שנועדה לשפר את התחושה הכללית שלהן. הרוב מאמינות כי מדובר על טיפוח עצמי, שיאפשר להן לשפר את הנראות החיצונית שלהן.

חלק מהנשים רואות בלק ג’ל סוג של פינוק, מאחר ומדובר על בילוי נשי, שניתן לבצע עם חברה טובה או בת משפחה. אך רובן אינן נותנות את הדעת לרמות ההיגיינה הנדרשות, על מנת לספק להן טיפול מקצועי ואיכותי.

רוב הקליניקות מתקשות לשמור על היגיינה מסוג זה, מאחר ומעבר לסטריליזציה של הכלים השונים, יש לשים לב גם ללק עצמו.

אם אחת הלקוחות מגיעה ללק עם פטרת ציפורניים, בקבוק הלק הזה יהיה מזוהם ויגרום להדבקה של כל הלקוחות הנוספות, שיבחרו בבקבוק המדובר.

לק ג’ל – אחד הגורמים המרכזיים להתפתחות פטרת ציפורניים

ההמלצה העיקרית עבור כל אישה שאינה מעוניינת לפתח פטרת ציפורניים היא להימנע מטיפולי לק ג’ל. אומנם מדובר על ציפורניים בעלות מראה אסתטי ונשי, אך הסיכון גבוה מידי.

יש לזכור כי בזמן ייבוש הלק, הציפורניים שלכן נחשפות לקרני UV, המייבשות את הציפורניים ופוגעות בחוזק שלהן. כמו כן, הלק עצמו מכיל כימיקלים שונים, העלולים לפגוע בציפורניים ולעודד התפתחות של פטרת הציפורניים.

מעבר לכך, מי שכבר סובלת מפטרת הציפורניים לא אמורה לעשות לק ג’ל, מאחר והטיפול יפגע בסיכויי ההחלמה ורק יחליש עוד יותר את הציפורן. 

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכן טיפול מקיף ומקצועי במקרים של פטרת ציפורניים, שנוצרה כתוצאה משימוש בלק או בלק ג’ל. הטיפול שלנו מבוסס על אבחון מקיף ומקצועי והתאמת תוכנית הטיפול המושלמת ביותר לצרכים שלכם. ברוב הפעמים הטיפול כולל סדרת טיפולי לייזר, שיאפשרו להשמיד את הפטרייה אחת ולתמיד. כמו כן, אנו ממליצים לשלב את טיפולי הלייזר עם משחה ייעודית למריחה על הפטרת, על מנת לשפר את יעילות הטיפול ולמנוע את חזרת הפטרת. לקבלת פרטים נוספים וייעוץ אישי, צרו קשר!

שתפו