ציפורן חודרנית נחשבת לאחת התופעות הנפוצות ביותר, שעלולה להיגרם כתוצאה מגורמים שונים, כולל נעילה של נעליים לוחצות ולא נוחות. מדובר על ציפורן שחודרת לתוך הבשר, דבר שמוביל לתחושת כאב עזה ולהתפתחות של תהליך דלקתי. ללא טיפול מתאים האזור עלול להתנפח ולהתמלא במוגלה, לכן חשוב לפנות לאנשי מקצוע מהתחום, על מנת לקבל טיפול בהתאמה אישית. אין שום צורך לסבול מציפורן חודרנית, מאחר והיום ניתן למצוא פתרונות מהירים ויעילים, שאינם מצריכים תקופת החלמה ארוכה ומייגעת ואינם פוגעים בנראות האסתטית של כף הרגל. בניגוד לפתרון הכירורגי העלול לפגוע בשורש הציפורן (כתוצאה מהסרת חלק ניכר מהציפורן), ניתן היום להסתפק בטיפול מהיר ויעיל, הכולל הסרה של 2 מ”מ בלבד.

האם קיים קשר בין הנעליים שאנו נועלים לבין הופעת ציפורן חודרנית?

ציפורן חודרנית ונעליים לוחצות – כל מה שכדאי לדעת

ציפורן חודרנית נוטה להופיע בעיקר בגלל גזירה לא נכונה של הציפורניים. אנשים רבים אינם מקפידים על גזירה תקינה ומעוגלת, דבר שמוביל לחדירת חוד הציפורן לתוך הבשר. כמו כן, מי שאינו מקפיד על נעליים וגרביים נוחות, עלול למצוא את עצמו עם ציפורן חודרנית. גרביים ונעליים צמודות מידי, עלולים לגרום ללחץ קבוע על הציפורן, דבר שעלול להוביל למסלול צמיחה בעייתי. מי שעושה פעילות גופנית עם נעליים לוחצות מגביר עוד יותר את הסיכון להתפתחות של ציפורן חודרנית, מאחר ופעילות גופנית הכוללת למשל, בעיטה בכדור, עלולה לגרום לציפורן לחדור לתוך הבשר ולגרום לתחושת כאב ודלקת. כמובן שגם טראומה פיזית עלולה להוביל להתפתחות של ציפורן חודרנית, מאחר ומכה חזקה עלולה לשבור או לסדוק את הציפורן. הדבר עלול לשנות את המבנה שלה ואת מסלול הצמיחה. מעבר לכך, יש לזכור כי ישנם גורמים גנטיים המשפיעים גם כן על הנטייה לפתח ציפורן חודרנית.

ציפורן חודרנית – דגשים שכדאי להכיר

התסמינים של ציפורן חודרנית כוללים התפתחות של דלקת באזור והפרשות מוגלתיות, לצד תחושת כאב עוצמתית, נפיחות ואדמומיות. הגוף מזהה את הציפורן בתור גורם זר וגורם להתפתחות הדלקת, במטרה להיפטר ממנו. ניתן למנוע את התפתחות הציפורן החודרנית באמצעות הקפדה על גזירה נכונה ועגולה של הציפורניים, תוך כדי הימנעות מגזירה עמוקה מידי. כמו כן, יש להקפיד על נעליים נוחות ורחבות, שלא ילחצו על הציפורניים ויאפשרו אוורור מספק של כף הרגל.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לסייע לכם לטפל במקרים של ציפורן חודרנית ולהציע לכם את הטיפול המקיף והיסודי ביותר לבעיה. אנו מציעים טיפול מהיר ויעיל, הכולל הוצאה של שני מילימטר מהציפורן שחדרה לתוך הבשר. הטיפול אורך כ- 5 דקות בלבד ואינו פוגם בנראות האסתטית של כף הרגל. תוכלו לחוות הקלה משמעותית הן בדלקת והן בתחושת הכאב ולהבטיח לעצמכם פתרון מקיף לטווח הארוך. אנו נלווה אתכם לאורך תהליך צמיחת הציפורן ונוודא כי מסלול הצמיחה שלה תקין. לתיאום תור ולקבלת ייעוץ מקצועי, צרו קשר!

 

שתפו