אנשים רבים תוהים האם פטרת ציפורניים זה גנטי, מאחר ומדובר על תופעה הנוטה להופיע בתדירות גבוהה אצל בני אותה המשפחה. אך חשוב לזכור כי פטרת ציפורניים יכולה להופיע גם כתוצאה מגורמים סביבתיים, כגון אי הקפדה על היגיינה, שימוש במספריים או פצירה של אדם אחר, אי הקפדה על כפכפים בבריכות שחייה ובמקלחות משותפות וכדומה. בכל מקרה, יש לזכור כי במידה ואתם סובלים מפטרת ציפורניים, יש צורך לטפל במצב מוקדם ככל הניתן. אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את הטיפול המקצועי והמקיף ביותר, על מנת לאפשר לכם ליהנות מציפורניים בריאות ואסתטיות תוך זמן קצר ככל הניתן. כמובן שאין מדובר כאן על פתרון קסם, מאחר והטיפול היעיל ביותר יכלול סדרת טיפולים, המצריכה התמדה ומשמעת אישית של המטופל.

האם פטרת ציפורניים זה גנטי

מה חשוב לדעת לגבי הקשר בין פטרת ציפורניים לבין גנטיקה?

היום ניתן למצוא יותר ויותר מחקרים, התומכים בטענה כי פטרת ציפורניים מכילה מרכיב גנטי. ניתן לראות לא מעט ממצאים, המצביעים על רכיב גנטי, המשפיע על הנטייה של אנשים שונים לפתח פטרת ציפורניים. למשל, במקרה של בני זוג שאחד מהם מעולם לא פיתח פטרת ציפורניים ואילו השני סבל מפטרת הציפורניים באופן כרוני וישנו סיפור משפחתי של המחלה, ברוב המקריים לא תתרחש הדבקה. כמו כן, מחקרים מראים לא מעט משפחות, בהן פטרת הציפורניים עברה מהורה לילד במשך דורות רבים, לצד משפחות אחרות שמעולם לא פיתחו את המחלה. נכון להיום, עוד לא התגלה הגן הגורם להופעת פטרת הציפורניים, אך ידוע כי מדובר על מופע רצסיבי, כלומר כל אחד מההורים אמור להעביר לילד את הגן הבעייתי, על מנת שהמחלה תתפתח.

פטרת ציפורניים – מה מעולם לא סיפרו לכם?

קודם כל, חשוב להבין כי גם במידה והחוקרים יגלו את הגן האחראי להתפתחות פטרת הציפורניים, אין הדבר מבטיח תרופה לבעיה. ישנן לא מעט מחלות גנטיות ללא תרופה או טיפול, לכן אין משמעות ניכרת לעובדה כי ישנו מרכיב גנטי לבעיה. החוכמה היא להישמר ככל הניתן מהדבקה, על ידי שמירה על היגיינה והקפדה על אוורור מספק של כפות הרגליים. כמו כן, יש לזכור כי ניתן לטפל בפטרת הציפורניים באמצעות משחות, כדורים ייעודיים וכמובן טיפול פדיקור מקצועי. מומלץ לשלב בין טיפול משחתי לבין שימוש בלייזר, על מנת להיפטר מהפטרת אחת ולתמיד. ברוב הפעמים, טיפול משולב אורך כחודשיים והוא כולל הקפדה על טיפול משחתי יומיומי. בצורה כזו, ניתן למגר את הפטרייה ללא שום צורך בנטילת כדורים העלולים להשפיע לרעה על תפקודי הכבד שלכם. 

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את הטיפול היעיל והמקיף ביותר לצורך מיגור פטרת ציפורניים. אנו מתמחים באבחון הבעיה ובתכנון תוכנית הטיפול היעילה והמקצועית ביותר עבורכם. לקבלת ייעוץ מקצועי ומידע נוסף, צרו קשר.

שתפו