נהוג לחשוב על ציפורן חודרנית כתופעה הנפוצה בעיקר אצל מבוגרים, כתוצאה מנעליים לחוצות, או עיסוק בספורט הגורם ללחץ מתמיד על האזור. אך למעשה גם תינוקות עלולים לסבול מהתופעה המטרידה של ציפורן חודרנית, כאשר לרוב מדובר על גזירה לא נכונה של הציפורניים, אשר גורמת להופעת ציפורן חודרנית לתינוק. חשוב לדעת כי ניתן לנסות לפתור את הבעיה בצורה עצמאית, אך במקרים קשים יותר, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע, המתמחים בתחום.

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את הטיפול היעיל והמקצועי ביותר, במטרה לפתור את הבעיה אחת ולתמיד. ציפורן חודרנית לתינוק ניתנת לטיפול מהיר ויעיל, דבר שיסייע לתינוק להמשיך לגדול ולהתפתח, ללא כאבים מיותרים.

מה כדאי לדעת לגבי ציפורן חודרנית לתינוק?

קודם כל, חשוב להבין כי ציפורן חודרנית הינה ציפורן הגודלת לתוך הבשר, במקום להמשיך את דרכה למעלה. כתוצאה מחדירת הציפורן לתוך העור, נוצר זיהום במקום, הגורם לכאבים משמעותיים. ברוב הפעמים, ציפורן חודרנית נוצרת כתוצאה מגזירה לא נכונה של הציפורניים, דבר שמוביל למסלול גדילה לקוי של הציפורן.

מי שגוזר את הציפורניים בצורה עקומה, או לחילופין, קצר מידי, עלול להוביל לצמיחה בעייתית של הציפורן. לכן חשוב לגזור את הציפורניים בצורה ישרה וזהירה, להימנע מגזירת יתר וכמובן להקפיד על הניקיון שלהן. כמו כן, כדאי לדעת כי ציפורן חודרנית עלולה להיווצר כתוצאה מליקויים מולדים בכפות הרגליים, כמו למשל עצם בולטת, אצבעות מצטלבות וכדומה.

ציפורן חודרנית לתינוק

ציפורן חודרנית לתינוק – כל הסיבות לתופעה וכל הדרכים למנוע אותה

אחת הסיבות המרכזיות להופעת ציפורן חודרנית לתינוק היא התפתחות של פטריות ודלקות בציפורן או בעור שמצוי מסביבה. בנוסף, גרביים עם תפר שלוחץ לאורך זמן על האצבעות, עלולים לגרום להפרעה במחזור הדם ולהתפתחות של ציפורן חודרנית. כמו כן, הנעלה לא מתאימה, כגון נעליים קטנות או גדולות מידי, עלולה לגרום להתפתחות של ציפורן חודרנית.

חשוב להקפיד על נעליים מתאימות לתינוקות ולפעוטות וכמובן לאפשר להם לאוורר את כפות הרגליים שלהם ככל הניתן, במטרה למנוע התפתחות של זיהומים. כדאי לציין כי במקרה של ציפורן חודרנית ללא מצב דלקתי, ניתן להשרות את כף הרגל במים פושרים עם חומר חיטוי למשך כרבע שעה, למרוח משחה אנטיביוטית ולאפשר אוורור מקסימלי של כף הרגל. אך במקרה של מצב דלקתי, יש לפנות לאנשי מקצוע המתמחים בתחום, במטרה לטפל בבעיה ולמנוע את הישנותה.

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את הטיפול היעיל, המהיר והמקצועי ביותר במצבים של ציפורן חודרנית לתינוק. הטיפול שלנו מותאם באופן אישי לכל מצב, מאחר ואנו מאמינים באבחון מקיף ובהתאמת תוכנית הטיפול האידיאלית ביותר לכל מטופל. בחלק גדול מהמקרים, ניתן להימנע מניתוח כירורגי, באמצעות טיפול יעיל ומקצועי של פדיקור רפואי. לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ, צרו קשר עוד היום!

שתפו