כל אחת וכל אחד היה רוצה ליהנות מעור רך ונעים בכפות הרגליים. בסופו של יום, כפות הרגליים מספרות את הסיפור שלנו יותר טוב מכל דבר אחר, מאחר וכפות רגלים מוזנחות, בעלות סדקים, יבלות ועור יבש, מספרות סיפור ברור על אנשים עסוקים מידי, שאינם משקיעים מספיק זמן בעצמם. לכן על מנת להכין את כפות הרגליים שלכם לקראת הקיץ ולא לחוות מבוכה בכל פעם שאתם בוחרים לנעול כפכפים או סנדלים, כדאי שתבקרו במרפאה מקצועית, המתמחה בפדיקור רפואי. אנשי המקצוע יוכלו לאבחן את מצב כפות הרגליים ולהציע לכם סדרה של טיפולים בהתאמה אישית. זוהי הדרך היעילה ביותר להבטיח לעצמכם כפות רגליים בריאות ונעימות למגע.

איך לרכך את העור ברגל, ולשמור עליו כך לטווח הארוך?

 

מדוע חשוב לרכך את העור ברגל?

קודם כל, חשוב להבין כי עור קשה בכפות הרגליים נוצר כתוצאה מלחץ פיזי המופעל על האזור. בחלק מהמקרים מדובר על אנשים המתעקשים לנעול נעליים קטנות ממידותיהם, או לחילופין, נעליים צרות מידי, היוצרות לחץ תמידי באזורים מסוימים של כף הרגל. כמו כן, פעילויות ספורט מסוימות, עלולות לעודד היווצרות של עור קשה בכפות הרגליים, כמו למשל ריצה. העור הקשה נוצר בדומה ליבלת, אך בצורה הרבה יותר עדינה. ברוב הפעמים, הנטייה תהיה לפתח עור קשה באזור העקב, כרית כף הרגל או דפנות כף הרגל. מעבר לכך, יש לזכור כי עור יבש וסדוק עלול להופיע כתוצאה מהיריון או עודף משקל, היוצרים לחץ על הנעליים וגורמים להיווצרות העור הקשה. הבעיה העיקרית של העור הקשה הוא תחושה לא נעימה ומראה פחות אסתטי. בחלק מהמקרים, העור הקשה עלול לגרום לתחושת כאב, כמו במקרים של עיבוי העור באזורי לחץ, דבר שמגביר את הסיכון להתפתחות של יבלת לחץ שורשית. במקרים קיצוניים עלולים להיווצר סדקים מכאיבים, כתוצאה מהעור הקשה והיבש.

כיצד לטפל בעור יבש וכיצד למנוע את היווצרותו?

על מנת למנוע היווצרות של עור יבש בכפות הרגליים יש צורך להקפיד על נעליים אלסטיות ורחבות. כמו כן, יש לוודא כי אתם רוכשים נעל במידה שמתאימה לכם, כדי למנוע לחץ מיותר על כפות הרגליים. חשוב להזין ולרכך את העור באמצעות שימוש במשחות ייעודיות, דבר שימנע התפתחות של עור יבש וסדקים, העלולים להזדהם ולפתח זיהום פטרייתי. אנשים הסובלים מעור יבש יכולים להסיר אותו בצורה עצמאית, באמצעות שימוש במכשיר ייעודי לשיוף העור הגס. ניתן היום למצוא מספר סוגים שונים של מכשירים לטיפול ביתי, אך יש לזכור כי הם אינם מגיעים לעוצמה וליעילות של המכשירים המקצועיים בקליניקה לפדיקור רפואי. 

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לסייע ולייעץ לכם בנוגע לטיפול היעיל ביותר לכפות הרגליים שלכם. נשמח לספק לכם טיפים מועילים לשמירה על עור רך בכפות הרגליים ולהציע לכם מבחר של משחות מקצועיות ואיכותיות בהתאמה אישית. למידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר.

שתפו