אנו חיים במזג אוויר חם ולח, המצריך הקפדה על היגיינה ואוורור מספק לכפות הרגליים, במטרה למנוע התפתחות של פטרת ציפרוניים. ברוב המקרים פטרת הציפורניים מתמקדת בכפות הרגליים, מאחר ולרוב מדובר על פטרת המופיעה באזור כף הרגל ורק לאחר מכן מתקדמת לכיוון הציפורניים. במקרים מסוג זה מדובר על פטרת מדבקת, העלולה לעבור גם לכף הרגל השנייה ולכפות הרגליים של שאר בני הבית.

ניתן למנוע את התפתחות הפטרת באמצעות הקפדה על כפכפים במקלחות ציבוריות וייבוש כפות הרגליים לאחר המקלחת, לצד אוורור מספק שלהן לאורך היום. במידה וכבר נדבקת בפטרת, ניתן לטפל בה בקלות וביעילות באמצעות קליניקה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום.

איך למנוע פטרת ציפורניים?

כיצד ניתן למנוע פטרת ציפורניים ומה חשוב לדעת בנושא?

קודם כל, חשוב להבין כי פטרת ציפורניים הינה זיהום פטרייתי של הציפורן, שיכול לפגוע בציפורני הרגליים או הידיים. ברוב הפעמים מדובר על זיהום שמקורו בסדקים בכפות הרגליים, או לחילופין, בעיוות של העור מתחת לציפורן. הפטרת נוטה להתפשט מהעור לכיוון הציפורניים, דבר שמוביל להתפתחות של ציפורניים עבות, מעוותות וצהובות. כמו כן, כל האזור יכלול לרוב עור אדום ומגורה, קילופים של העור ותחושת גרד מעיקה בין הצבעות. לכן אין זה מפתיע כי הטיפול אמור להתמקד לא רק בציפורניים עצמן, אלא גם בעור שמקיף אותן.

ברוב הפעמים מדובר על פטרת המתפתחת בכפות הרגליים, מאחר ומדובר על הסביבה האידיאלית להתפתחות הזיהום. כפות הרגליים נוטות לספק את השילוב המושלם בין סביבה לחה, חמימה וחשוכה, החיוני להתפתחות הפטרת. לכן כדי למנוע את התפתחותה, יש לשנות את התנאים הראשוניים האלו.

טיפים למניעת פטרת ציפורניים בכפות הרגליים

אחד הטיפים החשובים ביותר הוא להקפיד על אוורור מספק של כפות הרגליים, מאחר ומי שמעביר את רוב זמנו בתוך נעליים סגורות, נמצא בקבוצת סיכון להתפתחות הפטרת. יש לזכור כי נעליים סגורות מספקות סביבה חשוכה, חמימה ולחה, החיונית להתפתחות הפטרת.

לכן חשוב להסיר את הנעליים לאורך היום ולאוורר את כפות הרגליים. כמו כן, חשוב להקפיד על היגיינה טובה של כפות הרגליים ולא לשכוח לייבש אותן בסיום המקלחת, על מנת למנוע סביבה לחה. מומלץ להקפיד על גרביים מנדפות זיעה.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם אבחון מקצועי ומקיף לצד טיפול בהתאמה אישית במקרים של פטרת ציפורניים. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל ל- 50 שנה בתחום ונשמח ליישם את הידע הרב שצברנו לאורך השנים בטיפול מותאם אישית, לצד ליווי צמוד לכל אורך התהליך.

לאחר אבחון מקצועי והתאמת התוכנית המתאימה ביותר למצב הפטרת שלכם, תוכלו ליהנות מטיפול המשלב בין טיפול לייזר חדשני ומתקדם לבין משחה ייעודית למריחה על האזור הנגוע. אנו מספקים התחייבות ל- 100% הצלחה, בזכות הצוות המקצועי ושיטות הטיפול המתקדמות ביותר בתחום.

לקבלת פרטים נוספים – צרו קשר!

 

שתפו