לא מעט אנשים סובלים מפטרת ציפורניים בידיים, דבר שעלול להיות מייאש ומתסכל במיוחד. אף אחד לא היה רוצה לסבול מציפורניים צהבהבות או מעובות, מאחר והמראה עלול להיראות פחות אסתטי ופחות נעים לעין. אנשים רבים הסובלים מהבעיה, נוטים להתייבש או לחוש מבוכה כתוצאה ממראה הציפורניים שלהם, אך למעשה חשוב לדעת כי אין מדובר על גזירה משמיים.

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לסייע ולייעץ לכם, לגבי צורת הטיפול המתאימה ביותר עבורכם. הטיפול שלנו מבוסס על שיטות העבודה המתקדמות והיעילות ביותר, המתמקדות בשימוש בטכנולוגיה חדשנית ובמחקרים העדכניים ביותר בתחום. אנו מאמינים באבחון מקיף של הבעיה ובתכנון תוכנית הטיפול המתאימה ביותר לכל מטופל.

פטרת ציפורניים בידיים

פטרת ציפורניים בידיים – חומר רקע 

קודם כל, חשוב להבין כי פטרת ציפורניים בידיים הינה זיהום עור מייאש במיוחד, המאפיין כ- 10% מכלל האוכלוסייה. הזיהום נגרם כתוצאה מפטרת, הגורמת תחילה לזיהום בכפות הידיים ובאצבעות, ולאחר מכן מתפשטת לכיוון הציפורן. הפטרת גורמת לרוב לתחושה מעיקה של גירוד בכף היד ובאצבעות, עור מתקלף, פצעונים ואף שינוי בגוון העור. בשלב הבא, הפטרת עלולה להתפשט לכיוון הציפורניים ולגרום לשינוי בגוון, בעובי ובנראות של הציפורן. בדרך כלל מדובר על זיהום המועבר מכפות הרגליים, לכן תמיד חשוב להקפיד על היגיינה. חשוב להקפיד על אבחון מקצועי ומקיף מאחר ואבחון שגוי עלול להוביל לטיפול לא מתאים, העלול אף להחמיר את מצב הפטרת. כדאי לציין כי פטרת ציפורניים מאופיינת בכתמים צהובים או לבנים המופיעים על הציפורן, רגישות למגע והיווצרות של נוזל סמיך מתחת לציפורן, ועלולה להוביל להתנתקות הציפורן.

פטרת ציפורניים בידיים – אבחון וטיפול 

האבחון המדויק ביותר כולל דגימה מיקרוסקופית, הנלקחת על ידי גירוד הציפורן. בהתאם לסוג הפטרת ניתן להתאים את הטיפול האידיאלי ביותר. כמובן שההמלצה הכללית היא למנוע מראש את הופעת הפטרת, באמצעות הקפדה על רחיצת הידיים עם סבון וייבוש מלא של הידיים. אך מי שכבר נדבק בפטרת, חייב להגיע למרפאה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום. ברוב הפעמים הטיפול יכלול שילוב בין משחה לפטרת ציפורניים לבין טיפול בלייזר, במטרה לייעל את התהליך ולזרז את ההחלמה ככל הניתן. כמו כן, ניתן לטפל במקרים קלים באמצעות תרסיסים, לק ייעודי או תרופות ביתיות, כגון שיני שום, שמן עץ התה ועוד. כדאי לדעת כי ניתן ליטול כדורים ייעודים, אך ההמלצה הכללית היא להיעזר בטיפולי לייזר, המאפשרים להשמיד את הפטרייה ללא שום נזק לציפורן עצמה. אחוזי ההצלחה של הטיפול גבוהים והוא אינו כולל תופעות לוואי, בניגוד לכדורים ייעודים. 

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי טיפול יעיל ומהיר במצב של פטרת ציפורניים בידיים. אנו מחזיקים בוותק ובניסיון של שנים בתחום, לצד ההקפדה על אבחון יסודי והתאמת תוכנית טיפול אישית לכל מטופל. לקבלת ייעוץ ומידע נוסף, צרו קשר.

שתפו