פטרת ציפורניים הינה זיהום פטרייתי של הציפורניים, הנחשב לשכיח יותר בכפות הרגליים. ברוב הפעמים, פטרת הציפורניים מופיעה בעקבות סדקים ועיוותים של העור מתחת לציפורניים. לאחר מכן, היא נוטה להתפשט לציפורן עצמה ועלולה להדביק את יתר הציפורניים. ניתן למצוא סוגים שונים של פטרת ציפורניים, אך לרוב נהוג לחלק אותם לשני סוגים מרכזיים- פטרת זיהומית חיידקית ופטרת פסיבית לא חיידקית. כמובן שהטיפול אמור להיות מותאם לסוג הפטרת ולמצב הכללי של כף הרגל, לכן חשוב להקפיד על אבחון מקיף ויסודי, המתבצע על ידי איש מקצוע מיומן ומנוסה.

איך להתאים טיפול בפטרת ציפורניים?

טיפול בפטרת ציפורניים – מה חשוב לקחת בחשבון?

ישנו הבדל מהותי בין פטרת הציפורניים החיידקית לבין פטרת הציפורניים הפסיבית. כאשר מדובר על פטרת הציפורניים החיידקית, הציפורנים נוטות להתעבות, לשנות את צורתן ולהפוך לצהובות יותר. ברוב הפעמים, הסיבה לכך נעוצה בעור מסביב לציפורן הנגועה, שנוטה להיות סדוק ומזוהם בפטרת. לרוב נוכל להבחין בעור אדום, מתקלף ומגורה, לצד תחושת גרד בין האצבעות. טיפול מקיף בעור ובציפורן יניב את התוצאה הטובה ביותר, מאחר ומדובר על טיפול יסודי, המתייחס לשורש הבעיה. ברוב הפעמים יש צורך לשלב בין טיפול בלייזר לבין משחה ייעודית לבוקר ולערב, על מנת להיפטר מהפטרת אחת ולתמיד. לעומת זאת, במקרים של פטרת פסיבית של הציפורניים, מדובר על פטרת המופיעה כתוצאה ממכה, טראומה או לחץ קבוע שמופעל על הציפורן. למשל, במקרים בהם הנעל לוחצת על הבוהן, ישנה נטייה להתפתחות של פטרת ציפורניים פסיבית. הדבר שכיח במיוחד אצל כדורגלנים, שנוטים לבעוט בכדור באותה הרגל, דבר שגורם לטראומה לציפורן. פטריה מסוג זה אינה מדבקת, מאחר והיא אינה מערבת גורם חיידקי.

טיפול בפטרת ציפורניים – התאמת הטיפול האידיאלי עבורכם

יש לזכור כי הטיפול היעיל ביותר בפטרת הציפורניים הוא מניעה, לכן חשוב לשמור על אוורור מספק של כפות הרגליים ולהימנע מנעליים לוחצות או גרביים העשויות מבד לא נושם. סביבה לחה, חמימה, לא מאווררת וחשוכה אידיאלית עבור פטרת הציפורניים, לכן החוכמה היא למנוע מראש את התנאים להתפתחותה. מעבר לכך, יש לזכור כי אנשים הסובלים מסכרת או פסוריאזיס, חשופים יותר להתפתחות של פטרת הציפורניים, לכן חשוב להיות מודעים לכך. ביקור קבוע בקליניקה המציעה טיפולי פדיקור רפואי יכול לסייע בשמירה על בריאות כפות הרגליים ולמנוע התפתחות של פטרת הציפורניים. מעבר לכך, יש לזכור כי אנשי מקצוע המתמחים בתחום, יוכלו לאבחן את סוג הפטרת שלכם ולהציע את הטיפול האידיאלי ביותר עבורכם.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם טיפול בפטרת ציפורניים בהתאמה אישית. אנו מקפידים על אבחון מקיף של הבעיה ובניית תוכנית טיפול המותאמת במיוחד לכפות הרגליים שלכם. אנו מחזיקים בוותק ומוניטין של 50 שנה ונשמח להציע לכם טיפול מקיף ויעיל, הכולל את השילוב המנצח בין שימוש בלייזר לבין משחה ייעודית. צרו קשר!

שתפו