פטרת בציפורן נחשבת לאחת התלונות השכיחות ביותר אצל רופאי העור, מאחר ומדובר על זיהום שכיח ונפוץ במיוחד. רוב האנשים נדבקים בפטרת הציפורניים בבריכה, בג’קוזי, במלתחות ציבוריות ובכל מקום לח וציבורי. כדאי לדעת כי מדובר על פטריה מדבקת במיוחד, לכן יש לתת על כך את הדעת. אומנם ברוב המקרים פטרת ציפורניים אינה יכולה לסכן אתכם, אך מדובר ללא ספק על זיהום פטרייתי לא נעים ולא אסתטי, שעלול להוביל לאי נוחות, גרד ואף לחוסר ביטחון. רבים חוששים ללכת עם סנדלים או כפכפים בקיץ, בשל פטרת הציפורניים שלהם. לכן כדאי לשים לב לסימנים הראשוניים ולטפל בהם בצורה המהירה והיעילה ביותר.

איך מזהים התחלה של פטריה בציפורן?

פטריה בציפורן – מהם התסמינים?

פטרת הציפורניים מתחילה לרוב בתור נקודה לבנה או צהובה מתחת לציפורן על מעליה, לכן רוב האנשים אינם נותנים על כך את הדעת. אך ללא טיפול מהיר, הפטרת נוטה להתפשט ולהעמיק לתוך הציפורן ולגרום לה להתעוות, להתעבות ולבסוף להתנתק מהבשר. כדאי לדעת כי ברוב המקרים מדובר על זיהום שמתחיל מכפות הרגליים ומתפשט בהדרגה לכיוון הציפורניים. לא פעם הפטרת חודרת לכף הרגל באמצעות סדקים בעור, לכן התסמינים הראשוניים לא יכללו כלל את הציפורניים. לרוב מדובר על תחושה של גרד בין האצבעות או בכף הרגל או עור מגורה ואדמומי. מי שלא יטפל בזיהום הפטרייתי בזמן, יגלה כי הוא התפשט לציפורניים, שהתחילו בינתיים לשנות את הצבע והמרקם שלהן.

פטריה בציפורן – מהו הטיפול היעיל ביותר?

רוב האנשים בוחרים לטפל בפטרת הציפורניים שלהם באמצעות רופא העור, שנוטה קודם כל לרשום משחה ייעודית. במידה והמשחה אינה עובדת, ייתכן כי הוא ירשום לכם כדורים לבליעה, אך כדאי לזכור כי מדובר על תרופה שעלולה לגרום לתופעות לוואי קשות לכבד ולכליות שלכם. לכן מי שמעוניין לשמור על תפקודי כבד תקינים, חייב להכיר את האופציה היעילה והמהימנה ביותר בשוק. היום בזכות התפתחות הטכנולוגיה ניתן להשתמש בלייזר, על מנת להשמיד את פטרת הציפורניים אחת ולתמיד. הטיפול אינו כואב ואינו כולל תופעות לוואי מיוחדות, לכן הוא יכול להתאים לכל אחד. מומלץ לשלב את הטיפול עם משחה ייעודית לשימוש ביתי, במטרה לזרז את ההחלמה ולשפר את סיכויי ההצלחה. מי שיקפיד על כל סדרת הטיפולים יוכל להבטיח לעצמו 100% החלמה מהפטרת.

לסיכום, פטרת הציפורניים נחשבת לזיהום נפוץ ופופולארי, לכן במידה ואתם רואים את התסמינים הראשוניים, כדאי לא להילחץ אלא לפנות לקליניקה מתאימה לצורך התאמת תוכנית הטיפול המתאימה ביותר עבורכם. כדאי לזכור כי פטרת הציפורניים עלולה להופיע על ציפורני כפות הידיים או הרגליים, למרות שהתופעה נפוצה יותר בכפות הרגליים.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לסייע לכם טיפול יעיל במקרים של פטריה בציפורן. אנו מחזיקים בניסיון של חמישה עשורים בתחום ובמכשור הלייזר המתקדם ביותר, לצד משחות ייעודיות ומקצועיות. לתיאום תור, צרו קשר!

שתפו