אנשים רבים סובלים מיבלות בכפות הרגליים, בין אם מדובר על יבלות ויראליות או יבלות לחץ. חשוב להבין כי הטיפול ביבלת תלוי בסוג היבלת וברמת ההתפשטות שלה.

לכן השלב הראשוני יהיה לפנות לאנשי מקצוע שמתמחים בתחום, על מנת לאבחן את סוג היבלת שלכם ולהתאים עבורכם תוכנית טיפול בהתאמה אישית. זוהי הדרך היחידה להיפטר מהיבלות אחת ולתמיד.

במקרים של יבלת ויראלית, ניתן לטפל באמצעות חנקן נוזלי או לייזר. הטיפול משמיד את נימי הדם שמזינים את היבלת וגורמים להיעלמותה.

לעומת זאת, במקרים של יבלת לחץ יהיה צורך להסיר את העור הקשה שמצטבר על היבלת ולאחר מכן להוציא את השורש שלה. חשוב לפנות לקליניקה מקצועית ומנוסה, על מנת להבטיח לעצמכם את הטיפול האמין והמקיף ביותר.

איך אפשר למנוע יבלות בכפות הרגליים?

יבלות בכפות הרגליים – כיצד למנוע את התופעה?

אחת הדרכים היעילות ביותר למנוע התפתחות של יבלות לחץ, היא הקפדה על נעליים רחבות ונוחות. אנשים רבים מצופפים את כפות הרגליים שלהם בנעליים אופנתיות ומחמיאות, אך הדבר גורם ללחץ מתמיד על אזור מסוים של כף הרגל.

לאחר תקופה מסוימת, העור באזור מתחיל להתעבות ועלולה להתפתח יבלת לחץ. מי שלא יקפיד לטפל ביבלת בשלביה הראשוניים, עלול להגיע למצב שהיא משתרשת עמוק בתוך הבשר של כף הרגל.

לכן חשוב לפנות לפדיקור רפואי כבר בתחילת תהליך ההתפתחות של היבלת, על מנת להיפטר ממנה ולקבל הדרכה מקצועית, לגבי מניעת הופעתה בעתיד.

באמצעות הקפדה על נעליים נוחות, ניתן למנוע לחץ מתמיד על אזורים מסוימים של כף הרגל ובכך להפחית את הסיכון להתפתחות של יבלת לחץ. כמו כן, יש להקפיד על גרביים נוחות ולהימנע מפעילות גופנית, שעלולה לגרום ללחץ על אזור מסוים של כף הרגל.

כל מה שחשוב לדעת לגבי יבלות בכפות הרגליים

יבלות הן למעשה גידולי עור קטנים, שעלולים לגרום לתחושת כאב או אי נוחות, לצד פגיעה במראה האסתטי של כף הרגל.

יש להבחין בין יבלות לחץ ליבלות ויראליות, מאחר ויבלות לחץ אינן מדבקות, אלא נגרמות כתוצאה מלחץ מתמיד באזור מסוים של כף הרגל.

לעומת זאת, יבלות ויראליות עלולות להתרבות ולהתפשט במהירות והן מדבקות גם לאנשים אחרים, שבאים עימן במגע. מדובר על יבלות הנגרמות כתוצאה מאחד מסוגי ווירוס הפפילומה.

יבלות אלו יכולות להופיע בכל הגוף, אך הן מכאיבות רק במידה והן מתפתחות בתחתית כפות הרגליים, כתוצאה מהלחץ שמופעל עליהן. ברוב המקרים ניתן להיפטר מהיבלות הוויראליות באמצעות טיפול בלייזר או חנקן נוזלי, אך לעיתים הן יחלפו מעצמן.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לאבחן, לטפל ולייעץ לכם לגבי יבלות בכפות הרגליים. אנו מתמחים בטיפול ביבלות בכף הרגל במשך 50 השנה האחרונות ונשמח לתרום מהידע והניסיון הרב שצברנו, על מנת להבטיח לכם כפות רגליים חלקות ואסתטיות. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

 

שתפו