אנשים רבים סובלים מהתופעה של עור פטרייתי, מאחר ומדובר על אחת התלונות הנפוצות ביותר בקרב רופאי העור. אך חשוב לדעת כי לא תמיד רופאי העור יוכלו לסייע לכם להתמודד עם עור שכזה או פטרת ציפורניים, מאחר ולרוב מדובר על טיפול ממושך ומייגע, הכולל שימוש במשחות ובכדורים. מעבר לתופעות הלוואי החמורות שהכדורים עלולים לגרום לגוף שלכם, הטיפול נחשב להרבה פחות יעיל, מאשר טיפול המשלב משחה ייעודית לבוקר ולערב וטיפול במכשיר לייזר ייעודי. טיפול מסוג זה יצליח להשמיד את הפטרייה ולאפשר לכם איכות חיים גבוהה יותר.

עור פטרייתי

מה חשוב לדעת לגבי עור פטרייתי?

ברוב הפעמים עור פטרייתי קשור גם לפטרת הציפורניים, מאחר והפטרייה עלולה לעבור מהעור שסובב את הציפורניים לציפורניים עצמן. ברוב הפעמים עור שכזה מופיע בכפות הרגליים, כתוצאה מאי הקפדה על אוורור מספק או היגיינה מספקת. אנשים רבים סובלים מסדקים בכפות הרגליים, דבר שמהווה את המקור להתפתחות העור הפטרייתי. הפטרייה חודרת לתוך הסדקים בעור ומתחילה להתפשט ולהתרבות. כמו כן, הדבר נכון לגבי עיוותים שונים המופיעים בעור מתחת לציפורניים, מאחר והם עלולים להוות את המקור לעור הפטרייתי ולהתפתחות פטרת הציפורניים. עור עם פטריות מאופיין לרוב באדמומיות, עור מתקלף ותחושת גרד המופיעה בעיקר בין אצבעות הרגליים. פטרת העור נוטה לטפס מכפות הרגליים לתוך הציפורניים ולקונן בהן.

עור פטרייתי – מהו הטיפול המתאים ביותר לבעיה?

קודם כל, חשוב להבין כי הטיפול בעור פטרייתי עלול לקחת זמן, מאחר ומשך הטיפול תלוי ברמת ההתפשטות של הפטרייה. אך מי שיקפיד לבצע את כל שלבי הטיפול בצורה האחראית והמדויקת ביותר, יוכל ליהנות מעור אסתטי ונטול פטריות. היום ידוע כי הטיפול היעיל ביותר כולל את השילוב האידיאלי בין טיפולי לייזר למריחת משחה לפטרת ייעודית בבוקר ובערב. כמו כן, יש להקפיד על היגיינה של העור וייבוש מלא של כפות הרגליים. פטריות בעור נוטות להתפתח בסביבה חמה, לחה וחשוכה, לכן חשוב לאוורר את כפות הרגליים, להקפיד על גרביים מנדפות זיעה וכמובן להוריד את הגרביים כשמגיעים הביתה. כמו כן, יש לייבש היטב את כפות הרגליים לאחר המקלחת ולהקפיד על כפכפים במקלחות ציבוריות. מומלץ להגיע לקליניקה מקצועית שמתמחה בתחום, על מנת לעבור אבחון מקיף ולקבל תוכנית טיפול בהתאמה אישית.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את הטיפול המקיף והיסודי ביותר במקרים של עור פטרייתי. אנו מקפידים על המכשור והציוד המתקדם ביותר, לצד שיטות העבודה היעילות והחדשניות ביותר בתחום. נשמח לספק לכם אבחון מקיף, במטרה להתאים את תוכנית הטיפול האידיאלית ביותר עבורכם. אנו מחזיקים ב- 50 שנות וותק וניסיון והתמחות בטיפול בפטרת הציפורניים ובעור פטרייתי. ברוב הפעמים נמליץ על השילוב האידיאלי בין טיפול בלייזר ושימוש במשחה ייעודית, על מנת להיפטר מהפטרת אחת ולתמיד. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

שתפו