אנשים רבים סובלים מפטרת הציפורניים במיוחד בעונת הקיץ, מאחר ומדובר על עונה חמה ולחה, המהווה את סביבת הגידול המושלמת עבור פטרת הציפורניים. חשוב לדעת כי מדובר על פטרת נפוצה ומוכרת, העלולה להופיע בכפות הידיים או בכפות הרגליים. ברוב המקרים הפטרת תופיע בכפות הרגליים, כתוצאה מחוסר הקפדה על אוורור מספק של כפות הרגליים או אי שמירה על היגיינה. כל מי שנאלץ להסתובב בעונת הקיץ בנעליים סגורות עלול לסבול מהתופעה, מאחר והנעליים מונעות את אוורור כפות הרגליים ומייצרות סביבה חמה ולחה עבור הפטרת. כמו כן, נשים רבות נדבקות בפטרת הציפורניים כתוצאה מטיפולי מניקור, פדיקור או לק ג’ל, מאחר ולא תמיד נעשה חיטוי יעיל ומקצועי לכלי העבודה של הקוסמטיקאית. 

שמן קוקוס ופטרת ציפורניים - מה חשוב שתדעו?

שמן קוקוס ופטרת ציפורניים – שיטות טיפול טבעיות

כדאי לדעת כי התסמינים הראשוניים של פטרת הציפורניים כוללים הופעה של כתמים מוזרים על הציפורן. בהמשך הציפורן מתעבה ומשנה את צבעה לגוון צהבהב. בשלבים המתקדמים היא תתחיל להתנתק מהאצבע וכמובן תפגע במראה האסתטי של כף היד או כף הרגל שלכם. ברוב הפעמים מדובר על פטרת העור שהתפתחה והתפשטה לכיוון הציפורניים, לכן טיפול מוקדם בפטרת העור יכול למנוע לחלוטין את הופעת פטרת הציפורניים. פטרת העור מאופיינת בתחושת גרד, אדמומיות, קילופי עור והתפתחות של שלפוחיות קטנות על העור. מומלץ לא להזניח את המצב, אלא לטפל בו מוקדם ככל הניתן. מי שינסה לטפל בפטרת הציפורניים כבר בשלבים הראשוניים שלה, יגלה כי טיפול טבעי יכולים לסייע לבעיה. מדובר על טיפולים הכוללים שימוש בשמן קוקוס, שמן עץ התה, חומץ וכדומה. 

מה כדאי לדעת על הקשר בין שמן קוקוס ופטרת הציפורניים?

שמן קוקוס ידוע בתכונות האנטי פטרייתיות שלו, לכן ניתן למרוח אותו על הציפורן הנגועה ולראות את השינוי. במידה והספקתם לתפוס את הפטרת בתחילת הדרך, ייתכן כי שמן הקוקוס יוכל לסייע לכם במשימה. הרכיבים האנטי פטרייתיים שלו יכולים להשמיד את הפטרת ולהחזיר את הבריאות לציפורניים שלכם. כמו כן, ניתן לשלב טבילה של כף הרגל במים מהולים בחומץ או במריחת שמן עץ התה על הציפורן. במידה והטיפול אינו עוזר, כדאי לפנות לקליניקה שמתמחה בתחום. כדאי לזכור כי משחות רגילות לרוב לא יסייעו לפתרון הבעיה וכדורים עלולים לגרום לתופעות לוואי קשות.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם אבחון מקיף וטיפול בהתאמה אישית במקרים של פטרת ציפורניים. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של מעל ל- 50 שנה בתחום ונשמח לתרום לכם מהידע הרב שצברנו לאורך השנים. אנו מקפידים על אבחון מקיף ותוכנית טיפול בהתאמה אישית. ברוב המקרים נמליץ על טיפולי לייזר הנחשבים ליעילים במיוחד בהשמדת פטרת הציפורניים, לצד שימוש יומיומי במשחה ייעודית לשעות היום או הלילה. השילוב יספק לכם 100% הצלחה, בהנחה שתקפידו על ההגעה לטיפולים ותעקבו אחר ההוראות. לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור, צרו קשר!

שתפו