אנשים רבים מקפידים היום על ביצוע של פעילות גופנית מאומצת, כחלק משגרת החיים שלהם. אך חשוב לזכור כי על מנת ליהנות מכל היתרונות של פעילות ספורטיבית קבועה, יש צורך לתת את הדעת לביגוד ולהנעלה מתאימה. נעליים לוחצות או קטנות מידי עלולות לגרום לעור יבש, ציפורן חודרנית והתפתחות של יבלת בכף הרגל.

לא פעם ניתן לשמוע על אנשים הסובלים מהתפתחות של יבלת ברגל בעקבות פעילות גופנית מאומצת. בזמן ריצה ארוכה למשל, כף הרגל נוטה להתנפח, לכן נעלי הריצה אמורות להיות מעט גדולות יותר, מאשר נעלי ההליכה שלכם. לחץ מתמיד של הנעל עלול להוביל להתפתחות של יבלת לחץ, שפוגעת בנראות של כף הרגל ועלולה לגרום לתחושת כאב.

יבלת ברגל בעקבות פעילות גופנית מאומצת

יבלת ברגל בעקבות פעילות גופנית מאומצת – מה כדאי לדעת בנושא?

קודם כל, חשוב לדעת כי ישנם שני סוגים מרכזיים של יבלות, העלולים להתפתח בכפות הרגליים. יבלת ויראלית מתפתחת כתוצאה מווירוס, שגורם להתפתחות של יבלות בכל חלקי הגוף. יבלות מסוג זה מצריכות טיפול בעזרת חנקן נוזלי או לייזר, מאחר וזוהי הדרך היחידה להשמיד את נימי הדם, המזינים אותן. לעומת זאת, יבלות לחץ, הנוצרות כתוצאה מהפעלה של לחץ תמידי על אזור מסוים בכף הרגל, מצריכות טיפול מסוג אחר.

מדובר על יבלות השולחות את השורשים שלהן לתוך כף הרגל, דבר שמצריך טיפול בשורש עצמו. לכן במקרים מסוג זה יש צורך להסיר תחילה את כל העור הקשה שמצטבר על היבלת ולאחר מכן להוציא בעדינות את השורש שלה. רק קליניקה מקצועית ואמינה המתמחה בתחום תוכל לספק לכם טיפול יעיל, מקצועי ועדין, שיאפשר לכם להיפטר מהיבלת אחת ולתמיד, ללא שום חשש מזיהומים או תופעות לוואי אחרות.

יבלת ברגל – מה ניתן לעשות כדי למנוע את הישנותה?

חשוב לזכור כי למרות הטיפול המקצועי והיעיל, היבלת עלולה להתפתח מחדש, בעקבות פעילות גופנית מאומצת, הגורמת ליצירת לחץ קבוע על אזור מסוים בכף הרגל. לכן חשוב לשים לב לגרביים ולנעליים שלכם, על מנת לוודא כי הם אינם גורמים ללחץ קבוע ומתמיד. בחלק מהמקרים הקפדה על גרביים נוחות ונעליים שמתאימות למבנה כפות הרגליים שלכם, יכול למנוע היווצרות של לחץ ולהפחית את הסיכון להתפתחותה של יבלת חדשה.

אך במקרים אחרים יהיה צורך לשקול לשנות את אופי הפעילות הגופנית שלכם, מאחר ובחלק מהמקרים מדובר על פעילות גופנית, שתמיד תגרום לכם ליבלות לחץ חדשות.

אנו בלב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם אבחון מקיף וטיפול יסודי במקרים של יבלת ברגל בעקבות פעילות גופנית מאומצת.

אנו מקפידים תמיד לבנות תוכנית טיפול אישית לכל מטופל, בהתאם לסוג ולאופי היבלת שלו. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של חמישה עשורים בתחום ונשמח להשתמש בידע הרב שצברנו, על מנת לסייע לכם להיפטר מהיבלות שלכם אחת ולתמיד.

לקבלת מידע נוסף ולתיאום תור – צרו קשר!

 

שתפו