סובלים מפטרת בציפורני כף הרגל או היד? אתם לא לבד! על פי הערכות שונות, רבע מהאוכלוסייה הבוגרת (מגיל 18 ואילך) ברחבי העולם, מתמודדת עם פטרת ציפורניים בשלב כזה או אחר של החיים.

בכתבה שלפניכם תוכלו למצוא מידע מורחב על סוגי הטיפול השונים להשמדת והעלמת הפטרת, כולל טיפול בפטרת ציפורניים באמצעות אקונומיקה.

 

טיפול בפטרת ציפורניים עם אקונומיקה

מספר מילים על פטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים היא למעשה זיהום של ציפורני כף הרגל או היד הנגרם כתוצאה מפטריות הניזונות מחלבון מסוג קרטין המצוי בעיקר בציפורניים.

תופעה זו שכיחה ונפוצה עד מאוד ורמת הסיכון להופעתה והתפתחותה עולה עם הגיל, ולכן, אחד מכל ארבעה (על פי הערכות שונות) מבני ובנות האוכלוסייה הבוגרת בארץ ובעולם, מתמודדת עם התופעה בשלב כזה או אחר.

בנוסף לשכיחותה, פטרת ציפורניים הינו זיהום מדבק המועבר דרך מגע, כאשר מגע של כפות רגליים חשופות על גבי משטחים מסוימים עלולים להוביל להידבקות של אדם אחר שידרוך על אותו משטח כאשר כפות רגליו חשופות.

כפועל יוצא מכך, ישנה עלייה מתמדת במספר האנשים המתמודדים עם פטרת ציפורניים ברגליים ובידיים, כאשר שיעורי ההידבקות הגבוהים ביותר נרשמים במלתחות ומקלחות במקומות ציבוריים, לרבות, מתחמי קנטרי, חדרי כושר, מקלחות בבתי מלון וכדומה.

טיפול בפטרת ציפורניים מיושם באמצעות שיטות טיפוליות שונות הכוללות בין היתר:

טיפול באמצעות משחות ייעודיות ללא מרשם רופא, טיפול מקומי באמצעות משחות אנטי-פטרייתיות המחייבות מרשם רופא עור, טיפול תרופתי העלול להיות מלווה בתופעות לוואי כגון פגיעה בתפקודי הכבד וטיפול לייזר הנחשב לאחד מסוגי הטיפולים היעילים ביותר להעלמת והשמדת פטרת בציפורני הרגליים והידיים כאחד.

את סוגי הטיפולים הנ”ל נהוג לסווג גם לטיפול ביתי, לטיפול קוסמטי ולטיפול רפואי משולב.

טיפול ביתי עם אקונומיקה

טיפול ביתי בפטרת הציפורניים מיועד בעיקר למקרים בהם מופיעים תסמינים ראשוניים של הפטרת כגון: שינוי בגוון הציפורן.

טיפול זה מתאפשר בין היתר באמצעות תרופות סבתא ובאמצעות משחות ייעודיות אותן ניתן לרכוש בכל בית מרקחת ללא צורך במרשם רופא.

טיפול בפטרת ציפורניים עם אקונומיקה, הינו חלקי בלבד והוא מספק תוצאה טיפולית לטווח הקצר.

חשוב לציין שטיפול זה איננו פותר את הבעיה לטווח הארוך וזאת לנוכח העובדה שהוא מטפל בתסמין החיצוני – אסתטי הנלווה לפטרת ציפורניים ולא בהכרח בזיהום הפטרייתי העלול לגרום להישנות התסמינים.

טיפול ביתי של פטרת ציפורניים מיושם בין היתר באמצעות אקונומיקה וזאת על בסיס ההנחה כי כלור משמיד פטרת.

טיפול בפטרת ציפורניים עם אקונומיקה מתבצע באופן הבא:

  1. יש לרחוץ את הרגליים היטב ולייבש אותם לאחר מכן.
  2. בתוך גיגית גדולה יש למלא מים קרים ולאחר מכן לשפוך מעט אקונומיקה מדוללת.
  3. יש להניח את הרגליים בתוך הגיגית לפרקי זמן של מספר דקות בכל פעם (הימנו מהשריית הרגליים למשך זמן ממושך מכיוון שהדבר עלול לגרום לכוויות ברגליים).

טיפולי עם אקונומיקה מיועדים גם לצרכי טיפול בפטרת ציפורני היד.

כפי שציינו לעיל, טיפול זה אפקטיבי לצרכי העלמת תסמיני שינוי גוון בציפורן והוא איננו אפקטיבי לטווח הארוך ו/או לצרכי טיפול בזיהום הפטרייתי.

במידה ואתם מעוניינים לקצר לעצמכם תהליכים ולהימנע מהמראה הלא אסתטי הנלווה לפטרת ציפורניים ברגליים או בידיים, אנו ממליצים לכם לוותר על כל אחת מהדרכים לטיפול ביתי בפטרת ולפנות בהקדם לרופא עור או פדיקוריסט המתמחה בנושא.

שימו לב- טיפול באמצעות אקונומיקה אינו מומלץ בשום מצב לאנשים בעלי עור רגיש ו/או לבעלי אלרגיות למיניהן.

מהו הטיפול המומלץ ביותר לפטרת ציפורניים?

לכל אחת מדרכי הטיפול בפטרת ציפורניים, יתרונות וחסרונות משלה, כאשר הטיפול האפקטיבי והמומלץ ביותר להשמדת והעלמת פטרת ציפורניים בכף הרגל או בכף היד הינו הטיפול המשולב שמצד אחד מאפשר לכם ליהנות מטיפולי לייזר מתקדמים להעלמת פטרת ומצד שני משלב בתוכו טיפול מקומי באמצעות משחות אנטי פטרייתיות המעודדות את פעולת הלייזר להעלמת הזיהום הפטרייתי.

טיפול זה מיושם במרפאת מדילק לב פדיקור מזה מספר שנים, כאשר אחוזי ההצלחה הנלווים לטיפול נושקים ל-100% בקרב כלל האוכלוסייה המתמודדת עם פטרת ברמת חומרה כזו או אחרת.

חשוב לציין שטיפול זה מיועד לנשים וגברים בכל גיל, לרבות, אנשים הסובלים ממחלות רקע שונות כגון סוכרת.

שתפו