לא מעט אנשים סובלים מסוגים שונים של יבלות ברגליים, המהוות מטרד אסתטי ואף מקשות על שגרת החיים, מאחר והן עלולות להכאיב ולהקשות על ההליכה. מדובר למעשה על גידולי עור, הנגרמים על ידי ווירוסים החודרים פנימה וגורמים להתרבות התאים. מדובר על זיהום עור נגיפי, המתרחש כתוצאה מעור פטרייתי (רטוב וסדוק), נטייה גנטית או הדבקה מהסביבה. אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לסייע לכם לטפל ביבלות הרגליים שלכם ולהיפטר מהן אחת ולתמיד. אנו מתמחים בתחום מעל 40 שנה ונהנים מלא מעט ידע, וותק וניסיון בתחום. אנו מקפידים להשתמש אך ורק בשיטות הטיפול החדשניות והמשוכללות ביותר, על מנת להבטיח לכם את התוצאות האיכותיות ביותר. נשמח לספק לכם שירות מקצועי ואמין, במטרה להבטיח לכם כפות רגליים אסתטיות ונטולות יבלות.

יבלות ברגליים

מה חשוב לדעת לגבי יבלות ברגליים?

קודם כל, כדאי לדעת כי ישנם סוגים שונים של יבלות, היכולות לצמוח על כפות הרגליים. יבלות מסוג יבלות ויראליות פפילומה למשל, נחשבות לנפוצות ביותר בקרב ילדים, הן נוטות לצמוח בעיקר על כפות הידיים וכפות הרגליים. יבלות הפפילומה נחלקות לסוגים שונים, כאשר לכל סוג יש את הייחודיות שלו ואת צורת הטיפול האופטימלית ביותר. למשל, יבלת מצויה הינה יבלת מחוספסת הבולטת מעל פני השטח. מדובר על יבלת המגיעה לגודל של עד סנטימטר והיא ידועה בצבע הצהבהב- אפרפר שלה. מדובר על אחת היבלות הנפוצות ביותר. כמו כן, חשוב להכיר את היבלת השטוחה, היבלת החוטית ואת יבלת כף הרגל. בעוד שכל סוגי היבלות יכולות לצמוח על כל חלקי הגוף, יבלת כף הרגל  שנקראת יבלת לחץ/שורש/ מסמר מצויה בעיקר בכפות הרגליים, במיוחד בנקודות לחץ. מדובר על יבלת המופיעה בעיקר כתוצאה מהליכה, בשל הלחץ שנוצר על האזור שמשתפשף בנעל. מדובר על יבלת שטוחה ורגישה, העלולה לגרום לתחושת כאב בזמן מגע. 

יבלות ברגליים – דרכי טיפול מומלצות

חשוב להדגיש כי רוב היבלות אינן ממאירות, אלא מדובר על פגם אסתטי ומטרד לא נעים, שעלול להכאיב ולהפריע לפעולת ההליכה התקינה. ניתן לטפל ביבלות באמצעות משחות ייעודיות, הממיסות את הקראטין. בצורה כזאת, שכבת התאים הנוקשה המכילה את רקמת העור העליונה מומסת והיבלת נעלמת לאיטה. כמו כן, ניתן לטפל ביבלת באמצעות צריבה בחנקן נוזלי, אשר גורם להיווצרות של כווית קור ובכך לפגוע בנגיף הפפילומה. אחד הטיפולים הנפוצים והמומלצים ביותר, הינו טיפול בלייזר. ניתן היום למצוא מכשירי לייזר ייעודיים, המותאמים לטיפול ביבלות פפילומה. עם זאת, יש לוודא מראש כי המטפל מכיר היטב את התחום ויודע להתאים את העוצמה המתאימה לאזור של היבלת ולגודל שלה.

אנו במרפאת לב פדיקור רפואי נשמח לספק לכם את הטיפול היעיל והמקצועי ביותר במצב של יבלות ברגליים. אנו נשמח להסיר את יבלות השורש או למגר את היבלת הויראלית ולהקל על תחושת הכאב בזמן ההליכה וכמובן לספק טיפים למניעת חזרתה של היבלת. לפרטים נוספים, צרו קשר.

 

שתפו