פטרת ציפורניים

טיפול בציפורן חודרנית
אלי לב מתארח אצל רפי קרסו
טיפול בפטרת ציפורניים
אלי לב בתוכנית של אודטה
אלי לב מתארח בטלוויזיה
באולפן לחיות טוב עם קארין מגריזו וקובי מחט

מהי פטרת ציפורניים?

פטרת הציפורניים או בשמה המדעי (Onychomycosis) היא זיהום פטרייתי של הציפורניים הפוגע באחת או יותר מכלל הציפורניים ושכיח יותר בכפות הרגליים. במעל 80% מהמקרים, הזיהום מקורו בסדקים ועיוות של העור מתחת לציפורן ובחלוף הזמן הפטרת מגיעה אל הציפורניים ומתחילה לקונן בציפורן עצמה. עיקרון חשוב מאוד במרפאות לב מדיקל הוא זיהוי שורש הבעיה של הפטרת ומיצוי הטיפול באופן שורשי. ישנם סיבות רבות מדוע יכולה להופיע פטרת הציפורניים, החל מנעליים לא מתאימות להליכה (כל נעל העשויה מפלסטיק) וכל נעל או גרב המעודדים לחות וזיעה, מחלת סוכרת וזיהום בקטריאלי ממקור זר.

הפתרון לפטרת ציפורניים שמציע לב מדיקל – טיפול בפטרת ציפורניים חדשני מאין כמותו

אנו מציעים טיפול המורכב מהשילוב המנצח של טיפול משחתי ושימוש בלייזר. עם שילוב זה ניתן להגיע לתוצאות מקסימאליות תוך זמן קצר.

משחות יום ולילה וטיפול בלייזר IPL
משך הטיפול המשולב – מינימום 3 חודשים.

שימו לב – טיפול בפטרת ציפורניים עושים אך ורק בלייזר לא פותר את הבעייה! הטיפול חייב להיות משולב עם משחות – על מנת להגיע להצלחה מקסימלית.
פטרת ציפורניים – הטיפול המשחתי
הטיפול המשחתי שאנו מציעים אינו כרוך בתופעות לוואי, ובשילוב עם טיפול הלייזר הוא מבטיח כמעט 100% הצלחה במיגור הפטרייה. הטיפול נמשך כחודשיים וכולל סדרה של טיפולים הכוללת שימוש במשחות (בוקר/ערב), ללא נטילת כדורים (העלולים לפגוע בתפקודי הכבד). משך הטיפול המשולב הוא כחודשיים עד שלושה.

כבר בביקור הראשון – ניתן לקבל הערכה של משך הטיפול המשוער – אנו מתחייבים לעמוד בהערכה זו – כאשר כמובן על המטופל לגלות כושר ההתמדה ולהגיע לסדרת הטיפולים שנקבעה בצורה מסודרת.

מהם הגורמים לפטרת ציפורניים?

פטרת הציפורניים נפוצה יותר בכפות הרגליים בשל העובדה שהן "מספקות" סביבת גידול מיטבית המשלבת לחות, חמימות, חושך, חוסר אוורור ומכיוון שזרימת הדם באזור זה חלשה יותר, גם המערכת החיסונית מתקשה יותר "להילחם" שם בזיהום הפטרייתי.

ישנם מספר גורמים המגבירים את הסיכון לפטרת הציפורניים:
נעלי הליכה לא נוחות אשר פוגעות בציפורן בצורה טראומטית. בזמן הליכות או ספורט מסויים, נעלי פלסטיק וגרבי ניילון המגבירים את הלחות והזיעה בתוך הנעל.
נזק קבוע לציפורן או לעור.
בריאות לקויה או מצב בריאותי לקוי כמו סוכרת או פסוריאזיס.

מהם סוגי פטרת הציפורניים

קיימים כ 100 אלף סוגי פטריות בעור ובציפורניים בגוף האדם. בכף הרגל אפשר לחלק סוגי פטריות בציפורניים לשנים:

פטרת זיהומית חיידקית
פטרת פסיבית (לא חיידקית)
קל מאד להבדיל בין שני הסוגים של פטרת ציפורניים. בפטרת חיידקית לרוב, הציפורניים נעשות צהובות ומתעבות ומשנות צורה. אם נסתכל לעור של אותה כף רגל נמצא מיד את הסיבה. עור כף הרגל מגורה, אדום, מתקלף ולפעמים גם מגרד בין האצבעות.

פטרת העור פשוט מטפסת מכף הרגל לציפורניים. פטרת זו יכולה להתקיים רק ברגל אחת שנים רבות ולא לעבור לרגל השנייה. הטיפול חייב להתמקד גם בעור וגם בציפורניים והוא יכול להיות ארוך יותר, אבל בטיפול נכון ההצלחה היא 100%.

עוד סוגים של פטריות בציפורניים

הפטרת הפסיבית (פטרת ציפורניים) מופיעה תמיד ממכות שהציפורן מקבלת. בצד הבוהן למשל יכולים לראות שהנעל לוחצת בזמן ההליכה או בעת ביצוע פעולת ספורט מסוימת, ברגע שהציפורן מתחילה להיות פטרייתית. אצל הכדורגלנים למשל תמיד הציפורן ברגל הבועטת בכדור תהיה פטרייתית. הפטרייה הזו חיה רק מחבלות ומכות, היא לא חיידקית ולא מתפשטת לשאר הציפורניים.

איך תדעו לזהות האם אתם סובלים מפטרת ציפורניים?

פטרת הציפורניים מתחילה לרוב מפטרת שהחלה בכף הרגל והתפשטה. הציפורניים הנגועות בפטרת הן לרוב צהובות מעובות ומתפוררות בחלקן החיצוני. פטרת ציפורניים מהווה בעיקר בעיה קוסמטית אך עלולה גם לגרום לכאב, גירוד בלתי פוסק, קשיים בהנעלה, דימוי גוף שלילי, וכמקור ראשוני לזיהום פטרייתי או בקטריאלי של הרגל.

היתרונות של טיפול בפטרת הציפורניים בלב מדיקל

מרכז לב מדיקל הוא המרכז המוביל בארץ לטיפול בבעיות בכף הרגל. אנו בלב מדיקל בעלי ניסיון של כ-50 שנה בטיפול בפטרת ציפורניים. אנו מבצעים לכל מטופל אבחון מקצועי של הציפורן הפגועה, בסופו יקבע סוג הטיפול המומלץ ומספר הטיפולים שידרשו כדי לרפא את הציפורן. כבר בביקור הראשון מקבל המטופל הערכה של משך הטיפול שיידרש לעבור.
צוות המרכז מציע פתרונות מוכחים ומתחייב ל-100% הצלחה בטיפול! הצוות שלנו נבחר בפינצטה בכדי לאפשר לכם את רמת האיכות והמקצועיות הגבוהות ביותר בישראל.
לקבלת מידע נוסף על טיפול בפטרייה בציפורני הרגליים התקשרו אלינו כבר עכשיו או השאירו הודעתכם ונשוב אליכם בהקדם עם מידע על כל שאלה לגבי פטריות בציפורניים וקביעת טיפול בפטרת ציפורניים קלה וחמורה.

פטרת ציפורניים
פטרת ציפורניים