פטרת ציפורניים מהי

פטרת ציפורניים מהי

פטרת ציפורניים מהיפטרת ציפורניים היא זיהום פטרייתי בחלק מהציפורנים – על פי רוב בכפות הרגליים, היות שהחום, החושך והלחות – הנגרמים מהזיעה – מהווים תנאים להיווצרות פטריות. יש מי שהיא מלווה אצלם בהדפת ריח חריף ורע.

על אף הרצון הטבעי להיפטר מהפטרת בציפורן, לא מדובר בטיפול של זבנג וגמרנו. אמצעים טיפוליים, שיטות וחומרים שונים מחייבים שימוש רציף ומומלצים על ידי הצוות המקצועי בסניפים של לב מדיקל.

פטרת ציפורניים מניעה את הלוקים בה לנסות שיטות שונות להתמודד עמה. שימוש במשחות שונות, בתרחיפים הנלקחים בפה, ובמקרים קיצוניים – בהסרת הציפורן בניתוח. יש לציין שציפורן שעוברת ניתוח היא ב- 95% מהמקרים תצמח לא אסטית ולא בריאה לכל החיים. לכן לא מומלץ בשום פנים ואופן תהליך של עקירת ציפורן אצל כירורג. חשוב לציין שאמצעי מניעה נדרש ואפקטיבי הוא שמירה על היגיינה של כף הרגל ועל היובש שלה.

עם מרשם רופא ובלעדיו

פטרת ציפורניים המטופלת באמצעות תרופות הניתנות עם מרשם רופא, טומנות בחובן לא רק תועלת, היות שתרופות אנטי פטרייתיות עלולות לפגוע בכבד, לגרום לפריחה בעור ולהזיק באופנים שונים נוספים. על פי המלצת רופא עשוי להינתן טיפול הכולל משחות לטיפול נקודתי בפטרת עם טיפול תרופתי משלים.

מקובל בשנים האחרונות טיפול בלייזר לפטרת הציפורן. טיפול זה אינו כרוך בכאב או באי נוחות. הוא קצר, מהיר, מקומי בלבד ולא יעיל – אם אינו משולב עם טיפול משחתי. פטריה בציפורן בדרך כלל לא כואבת. אם יש כאבים, זה מראה על בעיה שנוצרה כתוצאה מהפטריה, כגון ציפורן חודרנית או יבלת מתחת לציפורן.

פטרת הציפורן היא תופעה לא נעימה ומאוד לא אסתטית. עם זאת אין מה להסתיר אותה, היות שההסתרה דווקא עלולה להרע ולהחמיר את המצב. אם אתם מבחינים בשינוי שחל במרקם הציפורן או בצבעה – אל תתמהמהו וגשו ללב מדיקל לייעוץ מקצועי בנושא זה, הניתן ללא תשלום. ככל שתקדימו לטפל בפטרת ציפורניים כך ייטב וכך יגבר הסיכוי להעלימה. אתם אולי לא יכולים למנוע את הופעת הזיהום לחלוטין אבל אתם ודאי יכולים לנקוט בפעולות פשוטות לצמצם אותו כמעט לגמרי.

שיחת ייעוץ חינם