פטרת ציפורניים בידיים

פטרת ציפורניים בידיים – מה זה?

פטרת ציפורניים בידיים מה זהראשיתה של פטרת הציפורניים היא מהפטריה (fungus). הפטריה היא ייצור חי שיכולה לגדול בגוף האדם ולגרום לזיהומים. לרוב היא תדגור במקומות חמים ולחים, ובמיוחד על בעלי חיים (בבתי השחי, המפשעה וכאמור, לעיתים על הידיים) הפטריה יכולה לגדול באופן טבעי ובאופן לא טבעי בגוף. המערכת החיסונית של גוף האדם היא האחראית על ההגנה מפני פטריות אלו.

פטרת ציפורניים בידיים – סוגים

הסיבות לפטרת ציפורניים בידיים מגיעות מכמה גורמים עיקריים:

הראשון, פטרייה בציפורן, אשר שכיחה במיוחד אצל גברים מבוגרים,  מתרחשת כאשר הציפורן בידיים מזדהמת. פטרייה זו היא קשה במיוחד לריפוי, משום שהיא מתחילה את דרכה בקצה הציפורן ומתקדמת פנימה אל מרכז הציפורן. ומשם הריפוי הוא כבר תהליך מסובך יותר.

זיהומים נוספים כגון, dermatophyte (סוג של פטרית עור הנפוצה אצל בני אדם ובעלי חיים), אשר צורכים חלבון שנמצא בציפורניים ובשיער, ודרך אותו חלבון מועברים אל הידיים. פועל יוצא של העברת חלבון זו היא – פטרת ציפורניים בידיים. כמו גם manuum tinea(פטריה המועברת דרך מגע מיני),  הוא זיהום פטרייתי בכף היד ובין האצבעות של היד. הוא בא לידי ביטוי כפריחה מפחידה ומלווה בגרד וצריבה. גם כן, סופו של תהליך הוא פטרת ציפורניים בידיים.

פטרת ציפורניים בידיים – סיבות

ישנם שפע של סיבות לזיהום פטרת ציפורניים בידיים. מצד אחד, המערכת החיסונית עשויה להיחלש על ידי מחלה או מתח. סביבה חמה או לחה במיוחד יכולה להקל על צמיחה של פטרת ציפורניים בידיים, וכך גם חוסר היגיינה.

פטרת ציפורניים בידיים – טיפול

ישנם שיטות רבות לטיפול בפטרת ציפורניים בידיים החל מתרופות סבתא, ועד לטיפולים במרפאות רפואיות. לטובת המטופל, עדיף יהיה אם ייגש במהרה לפדיקוריסט או מומחה לקבל ייעוץ וטיפול. מרפאות לב מדיקל, מתמחות בטיפול בפטרת הציפורניים ויישמחו לעמוד לשירותך לכל שאלה או עניין.

פטרת ציפורניים פטרת ציפורניים בידיים – טיפול ייחודי בפטרת הציפורניים בידיים. התחייבות ל-100% טיפול. מעל ל-50 שנים ניסיון בטיפול בפטרת הציפורניים. לפרטים – 1-700-555586