פדיקור רפואי

מהו פדיקור רפואי?

 

פדיקור רפואי מתייחס לטיפול בבעיות רפואיות במעטפת כף הרגל כגון הורדת עור קשה/סדוק, גזירה /שיוף ציפורניים מעובות או פטריתיות, הוצאת ציפורניים חודרניות במצב התחלתי/מתקדם או תופעות לוואי של דלקות/בשר פרא בציפורניים. בעיות של זיהום פטרייתי בעור כף הרגל אכן אפשר לאבחן אבל ידרש מעבר לטיפול פדיקור רפואי בכדי למגר בעיה זו. כמו כן פדיקור רפואי כולל הוצאת יבלות לחץ/מסמר/שורש יבלות ויראליות להבדיל יבלות לחץ/מסמר/שורש מצריכות טיפול חנקן בנוסף לפדיקור הרפואי.

פדיקור רפואי נועד לשמור על בריאות כפות הרגליים והציפורניים בכדי לא להגיע למצבים רפואיים מורכבים ולמנוע בעיות שכיחות בכף הרגל ביום יום.

כמו כן גם סכרתיים אשר סובלים מבעיות כאלה או אחרות בכף הרגל יופנו בד”כ ע”י הרופא המטפל לטיפול פדיקור רפואי.

שחקני כדורגל כדורסל או כל ספורט אחר אשר מצריך פעילות קבועה ואינטנסיבית גם הם בסיכון לתופעות לוואי בכפות הרגליים ובמקרים שכיחים גם באופן כרוני.

אחד הגורמים העקריים לבעיות במעטפת הכף רגל אשר מצריכים טיפול פדיקור רפואי הם הנעלה (%90)פעילות (%10) גזירה לא נכונה (%10) בהרבה מקרים הנעלה כזאת או אחרת אשר אינה מתאימה לכף הרגל נוכל לראות לאחר תקופה את תופעות הלוואי.

ברוב המקרים גם כשנעל אינה מתאימה לכף רגלנו לא נרגיש זאת בכאב או בהפרעה אלא לאחר שימוש ממושך בנעל נוכל לראות תופעות לוואי כגון ציפורן חודרנית/יבלות/עור קשה/פטריה בציפורן.

פעילות בד”כ מתייחסת לפעילות שמשפיעה על כפות הרגליים כגון רקדניות שעומדות על הציפורניים באופן כרוני ביום יום או אנשים שעושים ספורט יחפים ביום יום ומפעילים לחץ על כף הרגל כדוגמת יוגה/פילטיס וכיו”..

גזירה לא נכונה מתייחסת בעיקר לבעיות של ציפורניים.