איך עושים פדיקור

איך עושים פדיקור?

פעם אחת ולתמיד, מניקור זה לאצבעות הידיים, פדיקור זה לכף הרגל, כף הרגל שנושאת את כל עומס הגוף לאורך כל שעות היום, כף הרגל ששרויה מרבית שעות היום בתנאים לא תנאים, כף הרגל שנמצאת הכי נמוך בגוף, הכי רחוק מהעיניים, ובכל זאת טיפול בכף הרגל הוא עניין בעל חשיבות רבה הן לתחושת הטיפוח והיופי העצמי והן בהיבטים בריאותיים כוללים, וזאת בהיותה של כף הרגל האיבר בו מתרכזים כל קצות העצבים מכל הגוף.

כף הרגל כמראה לכל הגוף

איך עושים פדיקור רפואיעור כף רגל יכול להצביע גם על הבריאות הכללית של האדם. עור כף רגל מטופח, אצבעות רגליים מטופחות ונקיות מבטיחות שמדובר בבן אדם מטופח ונקי. פדיקור רפואי הוא למעשה טיפול מקצועי המוענק לכפות הרגליים לצורך טיפוח העור בכף הרגל, סידור ציפורניים ואפילו פינוק מגע לכף הרגל החרוצה והעמוסה.

אז איך עושים פדיקור באמת?

אבל איך עושים פדיקור? פדיקור הוא תהליך טיפולי לכל דבר, ולכן דורש ידע נרחב המכסה מגוון רחב של מצבים וטיפולים נקודתיים בהתאם למצב כף הרגל. יחד עם זאת, ישנם מספר יסודות המאפיינים כל טיפול פדיקור טוב. על המטופל להיות נינוח לחלוטין, בין שהוא שרוע על גבי מיטה, ובין שהוא יושב על כסא נוח. כף הרגל צריכה להיות שטופה ונקיה באופן שיחשוף את מצבו האמיתי של העור, ויאפשר לקיים טיפול נינוח ורגוע. כמובן שאפשר להיעזר בקורס פדיקור ומניקור על מנת להפוך לאשת מקצוע ולעשות זאת בעצמך.

פדיקור, טיפול רב שלבי

הטיפול בפדיקור רפואי כולל שלב של טיפוח העור, בין שמדובר בריכוך או קילוף עור קשה, ובין שמדובר בהזנת העור ושמירתו רענן ובריא. ישנו השלב בו מתמקדים באצבעות הרגליים, דואגים לנקות ולחטות את האזורים הסגורים שבין אצבעות הרגליים, טיפוח העור סביב הציפורניים, וכמובן סידור וטיפוח הציפורניים עצמן. במצבים רפואיים, ניתן לשלב בטיפול הפדיקור גם שימוש בתכשירים ומכשור רפואי המיועד לספק טווח טיפול מוגדר וספציפי לבעיות עור וציפורניים כגון פטריה בציפורניים שונות. אין ממש תשובה נכונה לשאלה איך עושים פדיקור, מכיוון שפדיקור יכול להתבטא במגוון רחב של טיפולים. יחד עם זאת, הקו המנחה של כל סוגי טיפולי הפדיקור הוא עבודת טיפוח וטיפול בעור כף הרגל ובציפורניים, והזנת העור, הזרמת הדם לשכבות העור העליונות, ופינוק כף הרגל בטיפול מגע.